20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۵ ۰۹:۵۱:۲۷
کد مطلب:  845643
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در مراسم تجلیل از در آیین تجلیل از معلمان منتخب منطقه‌ای شهرستان مشهد «شهریاران دانش»:
معلمان، دیده‌بان و ناظر مدیریت شهری باشند

رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: خلاقیت و نوآوری از جمله شاخص‌های معلمان است که از این عزیزان چهره‌ ویژه‌ای ساخته و ایشان بواسطه نگاه مبتنی بر رویکرد تعلیم و تربیتی خود، می‌توانند نقش دیده‌بان و ناظر را برای مدیریت شهری ایفا نمایند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، محمدرضا حیدری در آیین تجلیل از معلمان منتخب منطقه‌ای شهرستان مشهد «شهریاران دانش»، ضمن تبریک و گرامیداشت هفته معلم، اظهارکرد: بسیار مفتخرم که بعنوان یک معلم در جایگاه منتخب مردم و به نمایندگی از اعضای شورا، در سمت مسئول شورای شهر خادم زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی هستم.

وی با بیان اینکه امیدواریم با عملکرد و اقدامات خود بتوانیم جایگاه و منزلت «معلم» را در این کلانشهر ارتقاء دهیم، گفت: سهم جامعه فرهنگیان مشهدی و حضور و فعالیت های ایشان در دوره انتخابات بسیار چشمگیر بود و لذا شورای پنجم شهر مشهد از ابتدای فعالیت خود، با تکیه بر باور قلبی و مشترک میان تمامی اعضاء، در حد وسع و بضاعت خود در جهت رشد جایگاه آموزش و پرورش تلاش کرده است.

حیدری افزود: پیرو همین موضوع، تعامل بسیار مثبت و سازنده‌ای با آموزش و پرورش برقرار کرده‌ایم و در این جهت سعی شده تا از ظرفیت های قانونی به مناسبترین شکل ممکن استفاده شود تا حداقل وظیفه خود را نسبت به این دستگاه بزرگ در عرصه تعلیم و تربیت انجام دهیم.

وی با اشاره به مصوبه نخستین ماه های فعالیت شورای پنجم شهر مبنی بر تخصیص 3 درصد از عوارض ساخت‌وساز شهرداری به آموزش و پرورش، تصریح کرد: این قانون در 2 دوره از مدیریت شهری مشهد به دلیل یک برداشت حقوقی اجرایی نشده بود ولی شورای پنجم اجرای آن را بعنوان مصوبه مجلس شورای اسلامی الزام‌آور می‌داند.

رئیس شورای شهر مشهدمقدس با بیان اینکه رکود صنعت ساختمان سبب شد تا نرخ عوارض 3 درصد باشد، خاطرنشان کرد: در ابتدای مصوبه، تا زمان عملیاتی شدن آن، به دلیل برخی مسائل حقوقی مرتبط با آموزش و پرورش، در پرداخت‌ها تاخیر ایجاد شده بود ولی از مرداد ماه 97 تا 10 اردیبهشت، حدود 5 میلیارد تومان به حساب آموزش و پرورش واریز شده که صرفا باید برای شهر مشهدمقدس هزینه شود‌.

حیدری تاکید کرد: امیدواریم با همکاری فرمانداری محترم، توزیع متناسب 5 میلیارد تومان را برای حل برخی از مشکلات نواحی و مناطق آموزش و پرورش شهر مشهد شاهد باشیم.

وی در ادامه به مصوبه دیگر شورای شهر مشهد مبنی بر آسفالت مدارس پرداخت و گفت: سال گذشته 1.2 میلیارد تومان اعتبار به این موضوع اختصاص یافت و امسال نیز 2.4 میلیارد تومان از مجموع 240 میلیارد تومان پیش‌بینی شده برای آسفالت معابر، به منظور آسفالت مدارس مشهد پیش‌بینی شده است.

حیدری همچنین خاطرنشان کرد: اقداماتی نیز همچون گذشته، پیش از بازگشایی مدارس در مهرماه خواهیم داشت.

رئیس شورای شهر مشهدمقدس در ادامه گفت: خلاقیت و نوآوری از جمله شاخص‌های معلمان است که از شما عزیزان چهره‌ ویژه‌ای ساخته و با توجه به توزیع جغرافیایی شما در تمامی نواحی و مناطق، بواسطه نگاه مبتنی بر رویکرد تعلیم و تربیتی خود، می‌توانید نقش دیده‌بان و ناظر را برای مدیریت شهری ایفا کنید.

حیدری با بیان اینکه خلاء مطالبات جامعه نخبگانی و اندیشمندان در فضای شهری کاملا محسوس است، تصریح کرد: جنس مطالباتی که از مدیریت شهری می‌شود، از سمت مطالبات سخت‌افزاری باید به سمت انسان‌محوری تغییر پیدا کند و در این جهت، معلمان و جامعه فرهنگیان، بعنوان بدنه اجتماعی فرهیخته، میتوانند یاری‌گر شورای شهر و مدیریت شهری باشند چراکه به مسائل محله و منطقه خود آشنایی دارند.

وی از آموزش و پرورش درخواست کرد تا با پیاده‌سازی این مدلی اجرایی، زمینه‌سازی های لازم برای موضوع مذکور را در تعامل با شهرداری و شورای شهر محقق سازد.

حیدری افزود: بدون شک این تعامل دوسویه و بیان مسائل و مشکلات مربوط به مدیریت شهری میتواند منجر به داشتن شهری سالم، تمیز و زیست‌پذیر برای همگان شود.

رئیس شورای شهر مشهدمقدس خاطرنشان کرد: امیدواریم نگاه عملیاتی‌تری میان آموزش و پرورش و مدیریت شهری مشهد حاکم شود و به سمت مدل همکاری و تعامل نزدیک‌تری پیش‌ برویم تا شهر زیباتر و جذابتری برای خود و نسل های آینده آماده کنیم. 

به اشتراک بگذارید :