20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۵ ۰۹:۴۰:۱۷
کد مطلب:  845631
باحضور مدیرکل آموزش و پرورش استان و فرمانده سپاه امام رضا(ع) برگزار شد :
مراسم تجلیل از دست اندرکاران آموزش و پرورش استان و مشهد

باحضور مدیرکل آموزش و پرورش استان و فرمانده سپاه امام رضا(ع) مراسم تجلیل جمعی از دست اندرکاران آموزش و پرورش استان و مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، قاسمعلی خدابنده مدیرکل دستگاه تعلیم و تربیت استان در این مراسم بااشاره به این که برنامه های مشترک سپاه و آموزش و پرورش در استان خراسان رضوی نمونه خوبی از تعاملات بین سازمانی ست که نفع آن به دانش آموزان می رسد گفت : برنامه های عملیاتی کوتاه مدت و بلندمدتی برای هویت بخشی به دانش آموزان با تاکید بر ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی داریم که نقش بسیج دانش آموزی در این حوزه بسیار پررنگ است .

وی افزود :  همچنین اقدامات فرهنگی و اعتقادی بسیار زیادی در سطح مدارس استان از سوی آموزش و پرورش در حال اجراست که افزایش سطح مشارکت با بسیج و سپاه به غنای فرهنگی این برنامه ها کمک می کند.

سردار نظری فرمانده سپاه امام رضا (ع) نیز در این مراسم گفت: تربیت نسل فردا برای ساختن ایران اسلامی مهمترین نقش آموزش و پرورش است و در این بین معلمان نقش محوری برای ساختن فردای کشور دارند.

وی افزود : امروز دشمنان ایران به دنبال نفوذ به کشور در جریان ها و به انحا مختلف هستند و آموزش و پرورش به عنوان یک سنگر مهم برای تربیت آینده سازان ایران باید مورد توجه باشد که از اندیشه های استکباری مصون بماند و بسیج دانش آموزی به عنوان یک نهاد فرهنگی و تاثیرگذار می تواند در کنار آموزش و پرورش نقش مهمی در این مصون سازی فرهنگی داشته باشد.

نظری خاطرنشان ساخت : برآیند ۴۰ سال فعالیت آموزش و پرورش در طول انقلاب اسلامی ایران اقدامات و حرکت های مثبتی بوده اگرچه کاستی های زیادی وجود دارد که باید همه در کنار هم تلاش کنیم این نواقص برطرف شود. 

به اشتراک بگذارید :