20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ ۱۴:۱۹:۱۸
کد مطلب:  844980
قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل:
معلمان جایگاه بالایی در بین اقشار مختلف مردم دارند

قائم مقام وزیر و رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور در مراسم تجلیل از معلمان نمونه شهرستان خواف گفت :در یک سیستم آموزشی هنگامی می توان ادعای موفقیت کرد که معلمان دارای جایگاه مطلوب و کارکرد مثبت باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، غلامرضا کریمی در این مراسم که صبح روز شنبه در شهرستان خواف برگزار شد گفت :جایگاه شغل معلمی بسیار برجسته است و در کشورهای مختلف دنیا ، میزان رشد و موفقیت نظام آموزشی به کارآمدی معلمان باز می گردد و در واقع در یک سیستم آموزشی هنگامی می توان ادعای موفقیت کرد که معلمان دارای جایگاه مطلوب و کارکرد مثبت باشند.

وی افزود : امروز علیرغم تمامی مشکلاتی که به لحاظ معیشتی و منزلتی پیش روی معلمان عزیز قرار دارد، هنوز این قشر در جامعه ایران دارای جایگاه رفیع و مرجعیت خاص خود است و این موضوع نشان می دهد که معلم باوجود مشکلاتی که با آن روبروست ، هنوز دارای اهمیت و اثرگذاری خاص خود است.

کریمی بابیان این که دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال کم کردن مشکلات آموزش و پرورش هستند وامروز در شرایط دشوار کشور با حمایت مقام معظم رهبری، مجلس شورای اسلامی و سایر بخش های اجرایی و حاکمیتی به دنبال کم کردن کاستی های موجود هستیم.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش توجه به مدرسه محوری را به عنوان یک محور اصلی در فعالیت های تعلیم و تربیت دانست و افزود : در دوره فعلی مدیریت این حوزه ؛باور ما این است که هرگونه تحول و پیشرفت باید با محوریت مدرسه و معلمان باشد و بر همین اساس سعی کردیم با تمرکز زدایی در خصوص استفاده از ظرفیت همکاران فرهنگی در تصمیم گیری های کلان تر برنامه ریزی های جدی تری داشته باشیم.

 

به اشتراک بگذارید :