0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ ۱۴:۱۰:۳۳
کد مطلب:  844964
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خبر داد:
برگزاری مرحله استانی هفتمین المپیاد علمی دانش آموزی خواندن

مرحله استانی هفتمین المپیاد علمی خواندن ویژه دانش آموزان پایه هشتم با حضور خانم ها فاطمی کارشناس مسئول و صرفی کارشناس گروههای آموزشی دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش در تالار همایش ولایت اداره کل برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، میررضا شفیع پور، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در تشریح این خبر گفت: هفتمین مرحله المپیاد علمی خواندن ویژه دانش آموزان پایه هشتم با مشارکت منتخبین مناطق 21گانه استان در محل تالار همایش های ولایت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار گردید .

وی با اشاره به اینکه  تیم  های رودهن، قرچک(رتبه اول) - دماوند، ملارد(رتبه دوم) و پردیس، جوادآباد(رتبه سوم) را به خود اختصاص دادند، اظهار داشت: علاوه بر آن به 4 نفر از دانش آموزان منتخب در محورهای چهارگانه المپیاد، دیپلم افتخار اهدا شد.

شفیع پور دانش آموزان کوثر تقی زاده در شاهنامه خوانی، مهدی زمانی در غزلیات حافظ، الهام حسینیان در مثنوی معنوی از رودهن و فرناز فریدون زاده در گلستان سعدی از قرچک  را موفق به دریافت دیپلم افتخار عنوان کرد و افزود: کسب این رتبه ها حاصل تلاش دانش آموزان و زحمات مدیران و دبیران عرصه تعلیم و تربیت استان می باشد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در این مرحله همانند مرحله منطقه ای، تیمها به صورت گروههای چهار نفره به رقابت پرداختند، تصریح کرد: منابع مورد استفاده در این المپیاد شامل: کتاب درسی ادبیات فارسی پایه هشتم، غزلیات منتخب دیوان حافظ، حکایات منتخب گلستان سعدی، منتخب مثنوی معنوی (دفتر اول و دوم) و بخش منتخب شاهنامه بوده است. 

  شایان ذکر است این المپیاد در دو بخش شنیداری و خوانش با حضور گروه داوری متشکل از دبیرخانه کشوری کیفیت بخشی به فرآیند آموزش ادبیات فارسی دوره اول متوسطه مستقر در استان کردستان و دبیرخانه های استان های البرز، قم و شهر تهران  برگزار گردید.

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :