22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ ۱۱:۱۱:۲۰
کد مطلب:  844558
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش وپرورش
رشد و توسعه سازمانی در گرو رشد و توسعه فردی و انسانی

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از تشکیل اولین جلسه هم اندیشی مسئولین امور اداری و تشکیلات اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با مناطق تابع در سال تحصیلی 99-98 خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، یوسف بهارلو معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، برگزاری جلسات هم اندیشی را  باعث ایجاد وحدت رویه، همدلی بین استان و مناطق تابع دانست و گفت: آموزش و توانمند سازی مستمر همکاران، بسط دولت الکترونیک،تشکیل هیأت اندیشه ورز، ایجاد درآمدهای جدید و پایدار، تعهد حرفه ای و کاری، رشد و توسعه فردی و سازمانی، ارزیابی از عملکرد و افزایش رضایت مندی از جمله مواردی است که این معاونت به دنبال تحقق آن می باشد.

وی با تاکید بر رشد و توسعه فردی کارکنان ، اظهار داشت: رشد و توسعه هر سازمانی منوط به رشد و توسعه کارکنان آن سازمان می باشد و اگر نقطه پایان دانش، تجربه ، تخصص ، کارایی و اثر بخشی کارکنان نقطه ی فعلی باشد و نیاز به رشد و توسعه را در خود احساس نکنیم متوقف گردیده ایم .

بهارلو ادامه داد: اگر افق دید ما چشم انداز وسیع تری را بیند، باید نسبت به گذشته، با هدفگذاری و وقت گذاری صحیح تلاش هوشمندانه داشته باشیم وبا به روز بودن آموزش ، مسیر رشد و توسعه را هموارتر نماییم.

قائم مقام مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، با تأکید بر تعهد حرفه ای و کاری  ، تصریح کرد: جامعه فرهنگیان به عنوان گروه مرجع  در جامعه ، به تعهدات حرفه ای ، کاری خود پایبند بوده و لحظه ای در انجام وظایف و مسئولیت خود و سازمان فروگذار نخواهند کرد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهداف دولت الکترونیک گفت: یکی از برنامه های مهم دیگر احصا فعالیت ها و فرایندهایی است که میتواند از طریق الکترونیک انجام پذیرد که هم در وقت، انرژی و هزینه صرفه جویی می شود  و هم به کارها نظم و سرعت و شفافیت بیشتری بخشد و سطح رضایت مندی  را افزایش دهد.

بهارلو تبیین دفترچه راهنمای الکترونیکی یا اپلیکیشن آنچه یک معلم در مورد فعالیت های این معاونت باید بداند؛ را کاری لازم در راستای تکریم ارباب رچوع دانست و اظهار داشت:  کلیه موارد مورد نیاز فرهنگیان از قبیل حکم  وتغییرات آن ، حقوق  و مزایا، بیمه، بازنشستگی ، مرخصی و  سنوات  باید دردسترسی آسان  همکاران قرار داده شود.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به به نقش کارگروه توسعه مدیریت تاکید کرد: در مناطق تابع نیز کارگروه متناظر با کارگروه استان تشکیل و گزارشات مربوطه به استان ارسال گردد.

بهارلو با اشاره به اینکه تفویض اختیار باعث بروز خلاقیت می شود ، تصریح کرد: با عنایت به دستور مقام عالی وزارت، این اداره کل نیز برنامه هایی که قابلیت تفویض را دارند، در دستور  این برنامه قرار داده است.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :