22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ ۱۰:۲۵:۰۰
کد مطلب:  844419
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهریار ؛
تربیت شهروند مطلوب از وظایف اصلی آموزش و پرورش

نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهریار با سخنرانی پیش از خطبه های مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران همراه بود .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از شهریار ، محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در سخنرانی پیش خطبه نماز عبادی سیاسی این هفته شهریار گفت:استان تهران به جهت گستردگی و ویژگی های خاصی که دارد 21منطقه آموزشی را مدیریت کرده  که البته با محرومیت هایی نیز مواجه می باشد .

وی با اشاره به سرانه دانش اموزی مدارس کشور اظهار داشت : سرانه دانش آموزی  مدارس در کشور  24 نفر است اما در شهرستان های استان تهران  با میانگین  32 دانش آموز در هر کلاس درس، با مشکلاتی در این حوزه روبروست.

صیدلو ادامه داد:کمبود زمین آموزشی جهت ساخت مدرسه و تراکم جمعیت دانش آموزی  در برخی مناطق این استان از جمله مواردی است که نیاز به توجه جدی تری دارد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه  بیش از نیمی از مردم به طور مستقیم و غیر مستقیم با آموزش و پرورش سر و کار دارند ،تاکید کرد: اگر امروز آموزش پرورش کیفیت نداشته باشد فردا با شهروندی غیر مطلوب در جامعه مواجه می باشیم که ترمیم ناهنجاری های آن بسیار سخت و زمان بر است.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ،کمک مردم و خیرین نیک اندیش مدرسه ساز را در جهت فراهم نمودن زیرساخت های آموزش و پرورش ضروری دانست و افزود: امروز مردم در حال کمک به آموزش و پرورش هستند ، و اگر مردم همراه نبودند  امروز با چالش های جدی در آموزش و پرورش روبرو بودیم.

صیدلو در بخش  دیگری از سخنان خود با اشاره به این م که  آموزش و پرورش نیازمند تغییر است ،گفت: امروز اطلاعات صرفا از معلم دریافت نمیشود و معلمان باید آماده تعلیم و تربیتی باشند که با شرایط روز همراه باشد .

 وی با تاکید بر آسیب هایی که دانش آموزان در این روز ها دچار میشوند اظهار داشت: ما آموزش و پرورش اسلامی میخواهیم که بر مبنای دین ، اسلام و انقلاب با روش های جدید و به روز اقدامات را پیگیری کند .

صیدلو با اشاره به اینکه امروز مطالبه مردم باید از آموزش و پرورش تعلیم و تربیت و پرورش شهروند مطلوب برای جامعه باشد خاطرنشان کرد: با تغییر روش ها ، تلاش بیشتر معلمان دلسوز  و همراهی دانش آموزان و اولیا قطعا به موفقیت های بیشتری دست خواهیم یافت .

 در ادامه نیز امام جمعه شهریار در خطبه‌های نماز جمعه با گرامیداشت روز معلم و شهادت استاد مطهری اظهار داشت: کسی که در مسیر علم جان خود را بگذارد شهید است و معلم به ما درس بصیرت و دشمن‌شناسی می‌دهد.

شایان ذکر است در پایان نماز نیز به نمایندگی از معلمان از صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و پارسا مدیر آموزش و پرورش شهریار توسط امام جمعه شهرستان شهریار تقدیر و تجلیل بعمل آمد .

به اشتراک بگذارید :