22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ ۰۸:۱۰:۴۱
کد مطلب:  844221
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران :
برگزاری اختتامیه جشنواره سفیران سلامت در منطقه ناحیه یک شهری ری

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران از برگزاری اختتامیه جشنواره سفیران سلامت در کانون سمیه شهر ری ناحیه یک ری خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران الهه حسن پور معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اشاره به اینکه سفیران سلامت ماموران سلامت در مدارس و خانواده هستند ، گفت: این سفیران با روش چهره به چهره به مربیان بهداشت کمک می کنند و فرصتی را برای سلامت کشور فراهم میکند.

وی افزود: 6 هزار و 250 سفیر سلامت در شهرستان ری فعالیت دارند و باید بدانیم که اگر دانش آموزان مهارت‌های خودمراقبتی را فراگیرند و در مخاطرات از آنان استفاده کنند به هدف خود دست یافته ایم.

حسن پور با تاکید بر اینکه مقوله سلامت یک موضوع همگانی و عام است تصریح کرد: برای تحقق اهداف خود نیازمند عزم و وحدت همگانی هستیم تا بتوانیم سطح سلامت را ارتقا دهیم.

این مقام مسئول نقش مدارس را بسیار پر رنگ و تاثیرگذار در جامعه دانست و افزود: سفیران سلامت، باید حق سلامت را در مدرسه ادا کرده و مسائل مربوط به سلامت را به هم‌کلاسی، معلمان، خانواده و شهروندان انتقال دهند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در پایان با تاکید بر اینکه تلاش برای حفظ سلامت در عرصه‌ روحی، روانی و جسمی بسیار حائز اهمیت است ، خاطرنشان کرد: یکی از بسترهای رسیدن به سلامت کار مستمر و پژوهش در این زمینه است.

گفتنی است در این مراسم از سفیران سلامت دانش آموزی ، مدیران و مراقبین سلامت منتخب عرصه سلامت با اهداء لوح تقدیر بعمل آمد.

 

به اشتراک بگذارید :