20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۳ ۱۲:۵۳:۱۳
کد مطلب:  843984
قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی مدیران روابط عمومی ادارات کل آموزش و پرورش استان های کشور؛
روابط عمومی ها در انتشار خبر خوب کوشا باشند و اجازه ندهند فقط اخبار ناامید کننده منتشر شود

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی مدیران روابط عمومی ادارات کل آموزش و پرورش استان های کشور بر ضرورت اطلاع رسانی سریع و به موقع روابط عمومی های آموزش و پرورش تاکید کرد.

به گزارش مرکز امورهماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش، امیرعلی نعمت الهی در گردهمایی مدیران روابط عمومی ادارات کل آموزش و پرورش استان های کشور که صبح امروز در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، با گرامیداشت هفته بزرگداشت مقام معلم و تشکر از تلاش های معلمان سراسر کشور اظهار کرد: اولین روز هفته بزرگداشت مقام معلم با تجدید میثاق با امام راحل آغاز شد و در توفیق مضاعف دیگری به شرفیابی رهبر معظم انقلاب رسیدیم و از سخنان گرانبهای ایشان نسبت به مقام معلم و نظام  تعلیم و تربیت بهره بردیم و توصیه های ایشان نسبت به آموزش و پرورش را حتما اجرایی خواهیم کرد.

 

وی اظهار کرد: هماهنگی در روابط عمومی های سراسر کشورضرورت دارد تا تبیین سیاست های وزیر آموزش و پرورش انجام گیرد و استان ها در چارچوب های این سیاست ها حرکت کنند.

 

نعمت الهی بر شرایط کاری روابط عمومی ها و سختی کار آنها تاکید کرد و به حوادث ابتدای سال ۹۸که از سیل در استان های مازندران و گلستان آغازشد و به استان های فارس، ایلام، لرستان و خوزستان و سایر استان های کشور انجامید اشاره و اظهارکرد: با توجه به آسیب های که به مدارس رسید ستادهای بحران در وزارتخانه تشکیل شد،لذا ضرورت اطلاع رسانی سریع و به موقع درمورد وضعیت مدارس در استان های سیل زده موجب شد کار روابط عمومی ها در ایام نوروز دو چندان شود.

 

وی در ادامه به اتفاقاتی مانند حوادث سرویس دانش آموزی و یا مشکلاتی که در مدارس بوجود می آید اشاره کرد و گفت: اطلاع رسانی سریع و به موقع روابط عمومی ها و انتشار اخبار صحیح به افکارعمومی لازم و ضروری است.

 

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش به برخی مشکلات کشورکه به دلیل دشمنی قدرت های خارجی به وجود آمده است اشاره و اظهار کرد: باید با توجه به این مشکلات بتوانیم وظایف خود را به خوبی انجام دهیم و به نظام و دولت کمک کنیم تا از استقلال وعزت ما دفاع کنند.

 

وی افزود: با توجه به شرایط کنونی کشور کارها را مرحله بندی کنید و درجاتی از کار که در شرایط فعلی امکان پذیر است را انجام دهید.

 

نعمت الهی به تغییراتی که در چارت وزارت آموزش و پرورش به وجود آمد و دو حوزه وزارتی و مرکز روابط عمومی با هم ادغام شدند و مرکز امورهماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی تشکیل شد اشاره و اظهار کرد: جایگاهی که برای مدیران روابط عمومی استان ها تعریف شده یک نقطه قوت برای روابط عمومی های آموزش و پرورش سراسر کشور است و از ابتدای پذیرش این مسئولیت درصدد تقویت این جایگاه بودم و براساس تکلیفی که به نظام تعلیم و تربیت کشور دارم عمل می کنم.

 

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با فرهنگیان اشاره و تاکید کرد: نظر ایشان بر محوریت قرار گرفتن سند تحول در آموزش و پرورش است و روابط عمومی ها باید به گونه ای عمل کنند تا زمینه اجرایی شدن هرچه بیشتر سند تحول فراهم شود.

 

وی افزود: روابط عمومی ها در انتشار خبر خوب باید تلاش کنند و اجازه ندهند فقط اخبار ناامید کننده در جامعه پخش شود و خبرهای خوبی که در اداره و زیرمجموعه های کاری آنها اتفاق می افتد را منتشر کنند.

 

نعمت الهی به پیروی از توصیه رهبری تاکید کرد و گفت: برنامه های وزیر آموزش و پرورش همان برنامه های دولت است لذا برنامه ها باید برای مردم ملموس شود و اگر اقدامی صورت می گیرد در اطلاع رسانی رسانی و انتشار اخبار آن کوشا باشیم.

 

به اشتراک بگذارید :