20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۲ ۱۵:۳۰:۰۰
کد مطلب:  843732
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در همایش بزرگداشت مقام معلم با حضور "دکتر علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی:
آموزش و پرورش نیازمند نگاه ویژه نمایندگان در مجلس شورای اسلامی

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در همایش بزرگداشت مقام معلم که با حضور "دکتر علی لاریجانی " رئیس مجلس شورای اسلامی در شهرستان تربت حیدریه برگزار شد گفت: آموزش و پرورش نیازمند نگاه ویژه نمایندگان در مجلس شورای اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده مدیرکل این سازمان گفت: معلمین در بسیاری از مناطق محروم و دور افتاده تنها نماینده دولت نظام جمهوری اسلامی هستند و پرچم نظام را در مدارس این مناطق برافراشته نگه می دارند.

وی افزود: در جهت اجرای عدالت آموزشی در ۱۲۸ مدرسه در سطح خراسان رضوی، تنها با یک یا دو دانش آموز کار تعلیم و تربیت را ادامه می دهیم.

خدابنده تاکید کرد: امروز وظیفه اصلی ما در آموزش و پرورش اجرای سند تحول بنیادین است اما اجرای این سند نیازمند تامین زیر ساخت هاست.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی اظهار کرد: بین واقعیت و آنچه حق واقعی و مطلوب معلمین است فاصله وجود دارد که باید برای کم کردن این فاصله تمام تلاش خود را بکار بندیم.

وی تصریح کرد: مشکل اشتغال بدست معلمان در آموزش و پرورش حل خواهد شد اما ترمیم کارگاه های فرسوده و تجهیز و نوسازی آن ها در هنرستان ها نیازمند توجه ویژه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی است.

خدابنده خاطرنشان کرد: قانون عدم اعمال مدرک تحصیلی فرهنگیان باعث کاهش انگیزه های معلمین برای بروزآوری اطلاعات خود شده است در حالی که به روز بودن اطلاعات معلم یکی از مهم ترین مولفه های ارتقاء کیفیت تعلیم و تربیت است لذا به نظر باید معلمین آموزش و پرورش از این قانون مستثنا گردند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در پایان گفت: مشکل کمبود نیروی انسانی به یکی از معضلات جدی دستگاه تعلیم و تربیت بدل شده است لذا برای جذب معلمان جوان و با انگیزه نیاز به مساعدت مجلس شورای اسلامی داریم.

به اشتراک بگذارید :