20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۲ ۱۵:۱۵:۰۰
کد مطلب:  843727
به مناسبت گرامیداشت هفته معلم و با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان رضوی صورت گرفت:
افتتاح اولین زمین چمن مصنوعی شهرستان کاشمر

به مناسبت گرامیداشت هفته مقام معلم و با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان رضوی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان کاشمر، رئیس اداره تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی آموزش و پرورش استان و جمعی از خیرین شهرستان، اولین زمین چمن مصنوعی شهرستان کاشمر افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، صفدر سلطانی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان گفت: امروز در دو شهرستان کاشمر و بردسکن هفدهمین و هجدهمین زمین چمن مصنوعی استان خراسان احداث می‌شود.

وی افزود: با توجه به این که سرانه ورزشی استان کمتر از میانگین کشوری است یکی از اولویت‌های آموزش و پرورش استان ساخت فضاهای ورزشی است.

سلطانی عنوان کرد: اکنون سرانه فضای ورزشی میانگین کشوری برای دانش آموزان 17 صدم متر مربع کمی بیشتر از یک موزائیک می‌شود و این سرانه در استان خراسان رضوی 14 صدم است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان رضوی تصریح کرد: تلاش شده فضاهای ورزشی را درون مدارس ببریم تا به راحتی مورد استفاده دانش آموزان در ساعت تحصیل ‌شان قرار گیرد، در همین زمینه در سال جاری یکی از مهم‌ترین رویکردها تجهیز فضاهای ورزشی چند منظوره داخل مدارس است.

وی اظهار کرد: در این زمینه اعلام آمادگی می‌کنیم اگر مدیران آموزش و پرورش محلهایی را در داخل مدارس شناسایی کنند، تجهیز فضاهای چند منظوره را بر عهده می‌گیریم.

سلطانی در ادامه در خصوص استخر دانش آموزی شهرستان کاشمر گفت: تلاش می‌شود هرچه زودتر فعالیت استخر آغاز شود اکنون قیمت تاسیسات این استخر بالغ بر 5 میلیارد تومان است.

قابل ذکر است در ابتدای این مراسم علی طاهریان مدیر آموزش و پرورش شهرستان کاشمر گفت: برای زیرسازی، فنس کشی و چمن مصنوعی بالغ بر ۳ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی اظهار کرد: استخر دانش آموزی شهرستان کاشمر که از 10 سال قبل کار ساخت آن آغاز شده و با توجه به این که تاسیسات آن با مبلغ بیش از یک میلیارد و 500 میلیون تومان نصب شده اگر بخواهد ساخت آن بیش از این زمان ببرد فرسوده خواهد شد.

طاهریان بیان کرد: امیدواریم به موقع اعتبارات لازم به این پروژه اختصاص یابد تا 32 هزار دانش آموز به همراه فرهنگیان شهرستان بتوانند از آن استفاده کنند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان کاشمر گفت: برای افزایش سرانه ورزشی مجتمع شش هکتاری را به حوزه تربیت بدنی آموزش و پرورش اختصاص داده‌ایم. در این مجتمع استخر، زمین فوتبال ساحلی، چمن مصنوعی، زمین فوتبال، بسکتبال، تنیس، دوچرخه سواری، اسکیت و سایر فعالیت‌های ورزشی را خواهیم داشت.

وی عنوان کرد: تلاش می‌شود بتوانیم رشته تربیت بدنی را در شهرستان راه‌اندازی کنیم از سویی سالن‌های ورزشی کاشمر بسیار قدیمی و قدمتی بالغ بر 52 سال دارند که بسیار فرسوده هستند.

شایان ذکر است در این مراسم همچنین کلنگ احداث سالن ورزشی چند منظوره خیرساز مرحوم نامور به زمین زده شد.

به اشتراک بگذارید :