13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۲ ۱۳:۴۱:۴۳
کد مطلب:  843633
به مناسبت هفته معلم و با حضور مسئولان آذربایجان شرقی برگزار شد؛
آیین عطرافشانی و گلباران مزار 186 شهید معلم استان

به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم و با حضور مسئولان آذربایجان شرقی، آیین عطرافشانی و گلباران مزار شهداء بویژه 186 معلم شهید استان در گلزار شهدای وادی رحمت تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی با تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم گفت: در این روز یاد وخاطره 36 هزار دانش آموز شهید و 5 هزار معلم شهید را گرامی می داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه شهداء در سه عرصه تعهد، تشخیص و تسجیل موفق تر از همه بودند، اظهارکرد: شهیدان باتعهد و تشخیص راه حق از باطل و برای حفظ نظام تسجیل کردند.

وی با اشاره به این سخن امام علی(ع) که جوهر مردان در مواقع سختی مشخص می شود افزود: شهدا بهترین معلم، مربی و نمایشی برای ایمان،اراده، اخلاق و وطن پرستی هستند.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت استان آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه شهدا جلوه ای از آزادگی و رهایی از بند نفس هستند خاطر نشان کرد: شهدا با اعمال خداجویانه، بی توقع سرمشق واقعی برای ما هستند.

پاشایی یادآور شد: مداد علما و دماء شهدا دو عنصر بسیار مهم برای رسیدن انسان به اوج انسانیت است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی برحل مشکلات و پرهیز از احاله مشکلات تاکید کرد و افزود : رویکرد مجموعه تکریم و حل مشکلات فرهنگیان درحد توان و امکانات است.

وی اظهارکرد: به فضل الهی روز به روز شاهد افول قدرت آمریکا بوده و خواهیم بود و با آگاهی ،اراده ، همت جمعی ، پیروی از منویات رهبری انقلاب را به سر منزل مقصود خواهیم رساند.

پاشایی اذعان کرد: ما امروز در این مکان با شهدا میثاق می بیندیم که برای حفظ انقلاب، اجرای فرامین مقام معظم رهبری، ادامه راه شهدا و جانبازان تمام توان خود و دستگاه تعلیم وتربیت استان را بکارگیریم.

معاون اجتماعی سپاه عاشورا گفت : تجدید میثاق با شهیدان رسالت اصلی مجموعه است.

ایمانی ضمن اشاره به اینکه در راه حفظ انقلاب اسلامی 36 هزار دانش آموز در کشور تقدیم شده است افزود : مظهر قدرت و عزت انقلاب شهدا هستند.  

 

 

به اشتراک بگذارید :