13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ ۱۸:۱۵:۲۰
کد مطلب:  842799
غلامرضا کریمی روز سه شنبه در کنفرانس تخصصی حقوق کودک در یزد:
پوشش 470 هزار دانش آموز پناهنده در کشور

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل: هم اکنون 470 هزار دانش آموزان کشورهای مختلف در مدارس ایران تحصیل می کنند

دکتر غلامرضا کریمی در کنفرانس تخصصی حقوق کودک در یزد گفت: 98 درصد کودکان سن لازم التعلیم کشور در مدارس زیرپوشش فعالیت های علمی و پرورشی قرار دارند و از امکانات آموزشی استفاده می کنند.

وی خاطر نشان کرد: در برخی مدارس ایران تنها یک دانش آموز با یک معلم در حال تحصیل است که این موضوع نشان دهنده توجه نظام اسلامی به تعلیم و تربیت است که در دنیا سابقه ندارد.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل تاکید کرد: در ایران هیچ دانش آموزی با مجوز و یا بدون مجور اقامت از تحصیل در مدارس محروم نیست و توجه خاص به آینده آنها صورت می گیرد.

کریمی یادآور شد: توجه به حقوق کودکان در دین اسلام و اهداف انقلاب اسلامی از جایگاه ویژه ای برخوردار است چون آنها آینده سازان و مدیران آینده هستند و باید مورد توجه قرار گیرند.

در این کنفرانس که با حضور 400 نفز از وکلا ، قضات ،استادان دانشگاه و کارشناسان تربیتی و انتظامی به همت دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و کانون وکلای دادگستری استان یزد برگزار شد ، شرکت کنندگان بر زمینه سازی برای حمایت و معاضدت حقوق کودکان و حاکم کردن نگاه حمایتی به کودکان در جامعه تاکید کردند.

  همچنین در حاشیه این کنفرانس برگزاری چهار پنل تخصصی در زمینه حقوق کودک از دیگر برنامه های این کنفرانس است.

به اشتراک بگذارید :