16 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ ۰۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  842429
مدیرکل امور زنان در گردهمایی امور بانوان در اهواز:
برقراری عدالت جنسیتی، توان‌افزایی و کاهش محرومیت دختران از اولویت‌های دفتر امور زنان

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش‌وپرورش گفت: برقراری عدالت جنسیتی، توان‌افزایی و کاهش محرومیت در حوزه دختران از اولویت‌های دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش‌وپرورش است.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، فرحناز مینایی پور با اشاره به نقش تأثیرگذار زنان و دختران در جامعه اظهار کرد: با توجه به اینکه نیمی از کارمندان آموزش‌وپرورش را زنان فرهنگی تشکیل می‌دهند و نیمی از جمعیت دانش‌آموزی دختر هستند، دفتر امور زنان وزارت آموزش‌وپرورش سعی دارد با ورود به حوزه سیاست‌گذاری و اجرای طرح‌های ویژه بانوان، بسترهای لازم برای فعالیت هر چه بیشتر این قشر را در جامعه فراهم کند.

وی اشاره کرد: ازجمله طرح‌هایی که به شکل خودجوش در حال اجرا است برقراری عدالت جنسیتی، توان‌افزایی و کاهش محرومیت در حوزه دختران است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده تصریح کرد: تمام تلاش ما بر این است که در برنامه‌های وزارتی به تفاوت‌های جنسیتی توجه شود، همچنین در حوزه دختران نیز برنامه‌های ویژه‌ای را در دستور کارداریم.

وی همچنین با تأکید بر لزوم تلاش برای ارتقای توانمندی‌های زنان و دختران گفت: تمامی برنامه‌های امور زنان و خانواده وزارت آموزش‌وپرورش با محوریت توان‌افزایی و رشد زنان و دختران طراحی‌شده است تا بستر مناسبی برای حضور آگاهانه این قشر در پست‌های مدیریتی فراهم شود.

مینایی پور گفت: آموزش دختران در دوران بلوغ و ارائه بسته‌های بهداشتی، افزایش مهارت‌های گفت‌وگوی دختران در خانواده و تلاش برای ارتباط مؤثر بین دختران و پدران و سایر اعضای خانواده ازجمله طرح‌ها و برنامه‌های در حال اجرا در حوزه زنان و خانواده وزارت آموزش‌وپرورش است.

وی همچنین یادآور شد: طرح افزایش مهارت‌های پرورشی بانوان معلم نیز از دیگر برنامه‌هایی است که برای ایجاد آگاهی و مهارت در شیوه برقراری ارتباط و مداخله معلمان در تربیت و پرورش دانش آموزان دختر در برخی مدارس کشور در حال اجراست.

به اشتراک بگذارید :