2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ ۱۲:۳۱:۰۱
کد مطلب:  842369
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
برگزاری ششمین جشنواره دوستی با ریاضی

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری ششمین جشنواره دوستی با ریاضی با حضور پروفسور امینی در دبیرستان دوره دوم متوسطه اندیشه ناحیه2 بهارستان خبر داد.                

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، میررضا شفیع پور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  با اشاره به اهداف این جشنواره در راستای ایجاد علاقه و انگیزه به یادگیری علم ریاضی، ایجاد انگیزه در دانش آموزان برای گرایش به رشته ریاضی فیزیک وتقویت روحیه همکاری و کار گروهی، گفت:  آشنایی با کاربردهای ریاضی در زندگی روزمره ، ایجاد حس رقابت سالم و انتقاد پذیری در دانش آموزان  از دیگر اهداف برگزار این جشنواره بود.

وی برقراری ارتباط موثر و کارآمد علم ریاضی با سایر علوم و تبیین جایگاه علوم پایه و آموزش ریاضیات به دانش آموزان را از برنامه های این طرح دانست و افزود: چند کارگاه آموزشی و چندین غرفه نمایشگاهی از دستاورد ها و تحقیقات دانش آموزان مدارس منطقه این راستا برگزار شد.

 

شفیع پور ادامه داد: در این جشنواره  دانش آموزان با تحقیق و پژوهش درباره ارتباط علم ریاضی با سایر علوم و کاربرد آن در زندگی، آشنا گردیدند وعلاوه بر بالا بردن اطلاعات و انگیزه خود موجب بهره مندی سایر دانش آموزان از این مطالعه و تحقیقات نیز شدند.

 

گفتنی است، در پایان از شرکت کننده گان در کارگاه ها و غرفه های علمی این جشنواره تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

           

به اشتراک بگذارید :