26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ ۱۲:۲۰:۲۴
کد مطلب:  842331
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران خبر داد:
برگزاری ششمین دوره مسابقه استانی دانش آموزی مشاعره

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران  از برگزاری ششمین دوره مسابقه استانی دانش آموزی مشاعره با حضور اسماعیل آذر در پاکدشت خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،میررضا شفیع معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران در تشریح این خبر گفت: ششمین دوره مسابقات استانی مشاعره "دوباره یک بهار یک شعر" به همت مدیریت پژوهش سرای خوارزمی پاکدشت و با حضور اسماعیل آذر و جمعی از رؤسای ادارات پاکدشت برگزار شد.

 

 وی با اشاره به اهمیت شعر فارسی در گسترس نشاط و تقویت بن مایه های فرهنگی اجتماع تاکید کرد:سرزمین ایران از دیرباز کانون حضور شعرا و ادبای نامی و بزرگی بوده که نامشان آوازه جهانی داشته و پس از سپری شدن سالهای بسیاری از حیات پر برکتشان، اشعار متعالی، روح بخش و انسان ساز آنها همچنان دست مایه زندگی کسانی است که در جست وجوی آگاهی، اخلاق و معنویت می باشند.

 

شفیع پور با تأکید بر نقش شعر در فضای دانش آموزی و استمرار فعالیت پژوهش سراهای دانش آموزی به عنوان کانون پرورش طبع و استعداد دانش آموزان ، تصریح کرد: پرداختن به برنامه های علمی و برگزاری اینگونه رخدادها گامی مهم و اثر گذار در توسعه فرهنگی کشور و تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش می باشد.

 

این مقام مسئول، در بخش دیگری از سخنان خود آشنایی دانش آموزان با مشاعره و زیبایی های آن، شناسایی دانش آموزان مستعد و علاقه مند و نیز گسترش دامنه واژگانی آنان را از مهم ترین اهداف این جشنواره دانست.

گفتنی است، 418 نفر از دانش آموزان شهرستان های استان تهران با ارسال 370 طرح در این مسابقه شرکت کردند که 18 طرح منتخب مورد تجلیل قرار گرفت.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :