11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ ۰۹:۵۰:۰۰
کد مطلب:  842185
با حضور مشاور مدیرکل استان؛
جلسه رابطین اموربانوان آموزش و پرورش عجب شیر برگزار شد

جلسه رابطین امور بانوان شهرستان عجب شیر با حضور مشاور امور بانوان مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در محل سالن کنفرانس مدیریت آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از عجب شیر؛ جلسه رابطین امور بانوان با حضور مشاور امور بانوان مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی و معاون پرورشی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان  تشکیل شد.

این جلسه با هدف تشریح و تبیین  وظایف و اهداف امور بانوان و خانواده در مدارس برگزار شد.

طیبه معرفت به اهمیت و جایگاه زنان و خانواده در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: زنان بعنوان مادران تربیت کنندگان نسل های آینده و همسران محافظ استحکام خانواده و بعنوان سرمایه های اجتماعی وسرمایه های ملی و کار آمد هستند.

وی اشاره به مشکلات و دشواری های زندگی مادی ، یاداور شد: همه می دانیم که اگر زندگی دنیوی و مادی را در چارچوب آیین و دستورات انسان ساز اسلام قالب بندی کنیم، رضایت،آرامش و اطمینان و اعتماد در زندگی جاری می گردد.

معرفت در بخش دیگر سخنان خود خاطرنشان شد: شایسته است  اشتغال زنان در محیط های با اخلاق و عاری از تنش های روانی و فرسودگی جسمی و روحی باشد و این امر فرصت های مناسب را برای رشد و بالندگی بانوان شاغل فراهم می کند، در غیر اینصور این اشتغال تبدیل به تهدید و آسیب برای فرزندان و خانواده ، هویت انسانی و آسیب های روانی می گردد.

 در ادامه جلسه هر یک از همکاران گزارشی از عملکرد خویش در طول سال تحصیلی ارائه نمودند و به مشکلات مربوط به بانوان فرهنگی در مدارس در زمینه های مختلف اشاره کردند.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :