13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ۱۶:۰۳:۲۰
کد مطلب:  841825
توسط مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور برگزار گردید
نخستین نشست موسسین و مدیران مجتمع تطبیقی و بین الملل کشور

نشست یک روزه موسسین و مدیران مجتمع تطبیقی و بین الملل کشور به همت مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور برگزار گردید

به همت معاونت مدارس خارج از کشور مرکز امور بین الملل اولین نشست موسسین و مدیران مجتمع های تطبیقی و بین الملل کشور با حضور مدیران این مدارس از شهرهای  تهران ، قم ، مشهد ، شیراز در مجتمع تطبیقی و بین الملل پسران تهران برگزار گردید.

در ابتدای این نشست توکلی مسئول امور مدارس بین الملل و تطبیقی ضمن اشاره به جایگاه ویژه مجتمع ها و مدارس تطبیقی در داخل کشور بر اهمیت این جلسه به عنوان اولین جلسه موسسین و مدیران مدارس تطبیقی و بین الملل تاکید نموده و  اظهار امیدواری کرد تا نسبت به تداوم این جلسات  و اثر بخشی آن اقدام گردد.

در ادامه حاجی بابایی معاون مدارس خارج از کشور مرکز امور بین الملل این نشست را زمینه ای برای شناخت همکاران تطبیقی از اهمیت اهداف و فرایندها و ضرورت دقت در بکار گیری همکاران خصوصا غیر دولتی ها  در مدارس تطبیقی داخل کشور که در حال فعالیتند دانست و در خصوص ضرورت بازدید از استانها از جمله شیراز ، قم ، مشهد، اصفهان تاکید نمود.

وی در ادامه بر  استاندارد سازی و نو سازی مدارس با توجه به اهمیت آن در داخل کشور از جمله  فضای فیزیکی ، نوسازی ، و تجهیز کلاس ها ، مرتفع نمودن نقاط حادثه سازدر کل محیط آموزشی و نصب علائم خطر ، تعمیر و زیبا سازی دیوارها ، بررسی سیستم برق مدرسه و نکات پیرامون آن ، سرویسهای ایاب ذهاب دانش آموزان (بیمه ماشین ، فنی ، سلامت راننده و ...) استفاده از مشاورین تربیتی و آسیبهای اجتماعی ، مدرسه یاری و لزوم توجه به آن تاکید نمود.

در ادامه این نشست باقری معاون مدیر کل امور کنسولی وزارت امور خارجه توضیحاتی پیرامون فعال بودن مدارس در جذب دانش آموزان خارجی وبازدید از  پتانسیل های مدارس خارجی داخل کشورو آشنایی با نوع فعالیت آنان نحوه تدریس و چگونگی ارئه خدمات آموزشی آنان ارائه نموده و ضمن اعلام آمادگی وزارت امورخارجه نسبت به معرفی همکاران جهت بازدید از این مدارس در داخل و خارج از کشور بر لزوم این بازرسی ها تاکید نمود.

در پایان نیز یعقوبی معاون هماهنگی و نظارت مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص نظام آموزش و پرورش اولویت توجه  به کار های اثر بخش  و نیروهای اثر بخش را مورد تاکید قرار داد و به آموختن تخصص به دانش آموزان قبل از فارغ التحصیلی و ورود به اجتماع اشاره نمود.

به اشتراک بگذارید :