10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۰ ۱۰:۵۷:۵۷
کد مطلب:  841403
درهمایش بین‌المللی آینده جهان اسلام در افق 1414
نشست های تخصصی کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران برگزار گردید

در ادامه فعالیت همایش بین‌المللی آینده جهان اسلام در افق 1414 دو پانل تخصصی توسط کمیسیون ملی آیسسکو، با عناوین فرهنگ، تمدن وارزش ها در جهان اسلام و محیط زیست در جهان اسلام در این همایش بین المللی برگزار گردید.

این نشست های تخصصی که با استقبال خوب پژوهشگران و دانشجویان دانشگاه های مختلف کشور همراه بود به موضوعات فرهنگ، تمدن وارزش ها در جهان اسلام و همچنین محیط زیست در جهان اسلام پرداخته شد.

دکتر غلامرضا کریمی، دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو در ایران، به عنوان رئیس پانل اول ضمن معرفی سازمان بین المللی آیسسکو و اهداف، نقش و رویکرد این سازمان در کشورهای اسلامی مطالب خود در خصوص نقش آیسسکو در همگرایی فرهنگی جهان اسلام ارائه نمود. دکتر علی سعادت آذر نیز ضمن با اهمیت دانستن انسجام کشورهای اسلامی به نقش گفتگوهای فرهنگی در توسعه پایدار منطقه ای پرداخت.

در پانل تخصصی محیط زیست در جهان اسلام نیز دکتر لیلا زمانی به بررسی وضعیت شاخص ردپای اکولوژیک  با رویکرد تغییر الگوی مصرف پرداخت و دکتر محمد علی زاهد نیز اثر تغییرات اقلیمی بر زیست بوم ها و وضعیت اقتصادی- اجتماعی خاورمیانه را مورد بحث و بررسی قرار داد.  در پایان نیز دکتر مهدی زارع سناریوهای ریسک آتش سوزی پس از زلزله در شهر تهرانرا مطرح نمود

این پانل ها با حضور اساتید و دانشجویان دانشگاه های مختلف در کنار نشست تخصصی دیگر با موضوعات متنوع از جمله  موضوعات  آینده سیاست و امنیت در جهان اسلام، آینده اقتصاد در جهان اسلام، آینده تمدن، فرهنگ و ارزش ها در جهان اسلام، آینده علم و فناوری در جهان اسلام در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران  در روز دوشنبه 9 اردیبهشت ماه 98 برگزار گردید.

همایش بین المللی ”آینده جهان اسلام در افق 1414 شمسی"با مشارکت مؤسسه آینده پژوهی جهان اسلام، دانشگاه تهران، کمیسیون ملی آیسسکو در ایران و جمعی از نهادها و سازمانهای ملی و بین المللی به مدت دو روز با حضور جمعی از وزرا، مسئولان کشوری و لشکری، استادان داخلی و اندیشمندانی از کشورهای ترکیه، عراق، مصر، تونس، لبنان، الجزایر، فرانسه، فنلاند، اتریش، استرالیا به مدت دو روز در دانشگاه تهران برگزار گردید.

به اشتراک بگذارید :