22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ۲۲:۲۸:۰۱
کد مطلب:  841057
معاون پژوهش برنامه ریزی و منابع  انسانی اداره کل آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهران  خبر داد:
برگزاری آزمون بین المللی تیمز 2019 در 17 منطقه تحت پوشش آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران

معاون پژوهش برنامه ریزی و منابع  انسانی اداره کل آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهران  از برگزاری آزمون بین المللی تیمز 2019 در  17 منطقه تحت پوشش آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، حسین سنجری معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در تشریح این خبر گفت: آزمون های مطالعه بین المللی تیمز 2019 در  17 منطقه تحت پوشش آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران  و مشارکت بیش از 1500 دانش آموز در اواخر فروردین ماه کلید خورده است و در حال برگزاری می باشد        .

 

وی با اشاره به اینکه این آزمون ها با هدف پایش وضعیت آموزش علوم پایه و ریاضی در دانش آموزان برگزار می گردد ، اظهار داشت :آزمونهای بین المللی پیشرفت تحصیلی علوم و ریاضیات  از اواخر فروردین تا نیمه اردیبهشت سال 98 در مدارس این استان در حال برگزاری است.

 

سنجری با تاکید بر اینکه دانش آموزان پایه های چهارم و هشتم در مدارسی که به عنوان نمونه مطالعاتی و به شکل تصادفی  انتخاب شده اند، در این آزمون شرکت کرده اند ، تصریح کرد:  این آزمونها با هدف بررسی وضعیت آموزش علوم پایه و ریاضی در سطح کشورهای جهان طراحی شده اند و دانش آموزان مدارس مجری نباید هیچگونه فشار روانی یا نگرانی از عملکرد خود داشته باشند، چون تاثیری در نمرات وآینده تحصیلی آنها ندارد.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد:این آزمونها از سوی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش هدایت و اجرا می شود و پژوهشگاه امسال با برگزاری کارگاه های کشوری، مجریان استانی و منطقه ای این آزمونها را مورد آموزش تخصصی قرار داده است.

به اشتراک بگذارید :