24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۸ ۰۹:۰۴:۳۹
کد مطلب:  839440
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در پنجاه و دومین جلسه کمیسیون تخصصی آموزش عمومی قرآن کریم،
توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی با تربیت معلم حفظ قرآن، مسابقات قرآنی و هدایت مدارس صورت می گیرد

معاون پرورشی و فرهنگی با اشاره به فعالیت‌های مختلف برای حفظ قرآن در آموزش وپرورش اظهار کرد: راهبردهای مختلف همچون تشویق و زمینه سازی برای کودکان، هدایت مدارس برای برگزاری کلاس‌های قرآن، تربیت معلم و مربی حفظ قرآن، توسعه برنامه‌ها و مسابقات قرآنی از جمله این فعالیت‌ها است.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی با بیان اینکه امیدواریم برنامه‌های خوبی در سال ۹۸در حوزه فعالیت های قرآنی اتفاق بیفتد، خاطرنشان کرد: برای سند راهبردی آموزش قرآن الزامات و چارچوبی پیشنهاد شده است که تعیین کارگروه‌ها با شرح وظایف انجام و ابلاغ شده است.

 

دبیر کمیسیون تخصصی آموزش قرآن کریم با اشاره به تبیین مفاد سند راهبردی توسعه آموزش قرآن و الزامات آن، اظهار کرد: با توجه به بند ۵چارچوب نهادی، دبیرخانه کمیسیون موظف است ظرف مدت شش ماه جزییات اقدامات ملی را با همکاری دستگاه‌های مربوطه تدوین کند وپیشنهاد ارایه شناسنامه ها به کارگروه ها جهت بحث و بررسی تخصصی داده می شود.

 

وی در ادامه اضافه کرد: طرح ملی حفظ قرآن کریم که مصوبه جلسات قبلی است یکی از مهم ترین ماموریت های سند توسعه آموزش عمومی قرآن کریم و وزارت آموزش و پرورش است و برای پیاده سازی این طرح اقداماتی را انجام داده ایم.

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: با معاونت های مختلف همکاری های مناسبی صورت گرفته است و در راهبردهای مختلف همچون تشویق و زمینه سازی برای کودکان، هدایت مدارس برای برگزاری کلاس های قرآن، تربیت معلم و مربی حفظ قرآن، توسعه برنامه ها و مسابقات قرآنی و... فعالیت هایی انجام داده ایم.

 

کاظمی تصریح کرد: بیش از ۲۰درصد از دانش آموزان در طرح ملی حفظ قرآن کریم شرکت کرده اند و استان های خراسان رضوی، تهران و آذربایجان شرقی بیشترین شرکت کننده را در این طرح داشته اند.

 

به اشتراک بگذارید :