20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۷ ۲۱:۵۰:۰۰
کد مطلب:  839282
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه شورای اداری استان خراسان رضوی:
هفته معلم فرصت مناسبی برای تقدیر از تلاشگران عرصه تعلیم و تربیت است

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه شورای اداری استان هفته معلم را فرصت مناسبی برای تقدیر از تلاشگران عرصه تعلیم و تربیت دانست که برای تربیت نسل آینده کشور تلاش می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده مدیرکل این سازمان در این جلسه گفت: "هفته معلم" فرصت مناسبی برای تقدیر از تلاشگران عرصه تعلیم و تربیت است که برای تربیت نسل آینده کشور تلاش می‌کنند.

وی افزود: براساس "سند تحول بنیادین آموزش و پرورش"، برای رسیدن به اهداف متعالی تعلیم و تربیت اولویت هایی مشخص شده اما در شرایطی که امروز با آن روبرو هستیم باید سایر دستگاه ها به آموزش و پرورش کمک کنند تا به اهداف مورد نظر برای تربیت نسلی در تراز انقلاب اسلامی دست پیدا کنیم. 

خدابنده تصریح کرد: نقش فرهنگیان در فرآیندهای مختلف انقلاب اسلامی ایران قابل چشم پوشی نیست و امروز هم "معلمان"  به عنوان یک قشر مرجع و مورد اعتماد جامعه مطرح هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی اظهار کرد: علیرغم تمامی تلاش هایی که برای ارتقاء سطح معیشت و منزلت فرهنگیان در دولت های مختلف صورت گرفته اما هنوز تا رسیدن به شرایط مطلوب در این زمینه فاصله زیادی داریم و لازم است بخش های مختلف از جمله مجلس شورای اسلامی در کنار دولت برای بهبود معیشت و منزلت معلمان حرکت های جدی تری را پیگیری کنند.

وی تاکید کرد: باور همه ما این است که مسیر توسعه پایدار جوامع از آموزش و پرورش می گذرد و هرچه به این بخش توجه کنیم قطعا در آینده کشور شاهد رشد بیشتر و بهتری خواهد بود. 

خدابنده خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش استان خراسان رضوی به عنوان یکی از ادارات کل برتر در سطح کشور در طول سال ۹۷ موفق به کسب توفیقات زیادی شده است که این موفقیت ها به واسطه زحمات خستگی ناپذیر معلمان و دانش آموزان و همراهی اولیاء میسر شده است. 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در پایان گفت: شعار سال آموزش و پرورش در خراسان رضوی" مدرسه زندگی، نشاط و پویایی و عدالت ‌آموزشی" بوده است و ما و بر همین اساس تلاش کردیم در اقصی نقاط استان با همت معلمان عزیز تمام افراد لازم التعلیم را در قالب برنامه های آموزشی و پرورشی پوشش دهیم و امروز بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموز در ۱۰ هزار واحد آموزشی در سطح خراسان رضوی مشغول به تحصیل هستند.

به اشتراک بگذارید :