20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۶ ۰۰:۱۸:۰۰
کد مطلب:  838243
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در اجلاس روسای ادارات آموزش و پرورش استان:
یک هزار و ۹۰۰ نفر از معلمان استان در مرحله اول فرآیند نقل و انتقالات، منتقل خواهند شد

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در اجلاس روسای ادارات آموزش و پرورش استان گفت: یک هزار و ۹۰۰ نفر از معلمان استان در مرحله اول فرآیند نقل و انتقالات، منتقل خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده مدیرکل این سازمان در این جلسه گفت:  تعدادی از همکاران فرهنگی در سطح استان هزینه های مراسم گرامیداشت مقام معلم را برای کمک به سیل زدگان اهداء نمودند که حرکت بسیار خوب و مهربانانه ای است که می تواند زمینه فرهنگ سازی را فراهم آورد؛ لذا باید توجه کرد با توجه به شرایط موجود از برگزاری مراسمات پر هزینه و تشریفات غیرضروری خودداری کرد.

وی افزود: امسال توزیع کتب درسی دوره متوسطه دوم نیز به آموزش و پرورش واگذار شده است، لذا مدیران مدارس توجه داشته باشند که حجم ثبت نام در سامانه برای دریافت کتب به روزهای آخر موکول نشود.

خدابنده عنوان کرد: امسال در آموزش و پرورش استان رقم بزرگی از لحاظ نیروی انسانی کمبود داریم و بنابراین فرآیند نقل و انتقالات کار بسیار سختی است، با این حال یک هزار و ۹۰۰ نفر  از همکاران در مرحله اول فرآیند نقل و انتقالات منتقل خواهند شد و در شهریور ماه نیز مرحله اضطراری فرآیند نقل و انتقالات انجام خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی تصریح کرد: با توجه به شرایط مالی ایجاد شده در کشور و وزارت آموزش و پرورش باید به طور جدی از ایجاد تعهدات مالی جدید خودداری کرد.

وی اظهار کرد: سوابق تحصیلی دانش آموزان امسال در نتیجه کنکور آن ها تاثیرگذار خواهد بود، لذا اگر سوابق تحصیلی ایشان در موعد مقرر وصول نشود در نتیجه آزمون سراسری تاثیرگذار خواهد بود، بنابراین باید دقت کرد دانش آموزان پایه دوازدهم به شکل صحیح مورد راهنمایی قرار گیرند و با تمام توان و در بازه زمانی مقرر در امتحانات نهایی شرکت نمایند.

خدابنده تاکید کرد: در راستای سیاست مدرسه محوری بخشنامه ها و دستورالعمل ها کاهش یافته و فقط با امضای شخص وزیر صادر می شود تا هم تفویض اختیار بیشتری به مدارس داده شود و هم حجم مکاتبات و بخشنامه ها کاهش یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: مفهوم مدرسه محوری باید در ادارات توسعه یابد و ادارات از حوزه اجرایی فاصله گرفته و بیشتر بعد نظارتی را در دستور کار قرار دهند.

وی عنوان کرد: محوریت اصلی کار ما تعلیم و تربیت است و باید از ایجاد التهاب و حاشیه جلوگیری کرد تا در یک فضای آرام بتوانیم ناهمواری های مسیر تعلیم و تربیت را هموار کنیم تا کیفیت آموزش و پرورش و تربیت افزایش یابد.

خدابنده یادآور شد: تنبیه بدنی خط قرمز آموزش و پرورش استان است و این عمل چهره نظام آموزشی کشور را مخدوش می کند و زحمات و تلاش های بیش از ۹۰ هزار همکار فرهنگی استان را از بین می برد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی تاکید کرد: با توجه به شرایط جوی و بارندگی ها تاکید می شود اگر اردویی انجام گیرد حتما مقررات اردویی در اعزام دانش آموزان رعایت شود.

وی در پایان گفت: اوقات فراغت دانش آموزان بعد از ایام امتحانات آغاز می شود و باید برنامه ریزی برای کلاس های آموزشی، پرورشی، ورزشی، فرهنگی و هنری انجام شود تا دوره ها از نظر کیفی و کمی در سطح مطلوبی برگزار شود.

به اشتراک بگذارید :