20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۶ ۰۰:۱۰:۰۰
کد مطلب:  838240
با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزار شد:
هشتمین جشنواره استانی نوجوان سالم با موضوع اعتیاد و خشنونت

هشتمین جشنواره استانی نوجوان سالم با موضوع اعتیاد و خشنونت با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان رضوی، معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان نیشابور در محل سالن تربیت کانون مهرتابان شهرستان نیشابور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، صفدر سلطانی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان با اظهار خرسندی از استقبال بی نظیر دانش آموزان در این جشنواره، گفت: "مراقبت های اولیه بهداشتی جهت پوشش همگانی سلامت"، به عنوان شعار هفته سلامت در دستور برنامه ها قرار گرفته و شما دانش آموزان شرکت کننده در جشنواره باید الگو و تجلی بخش این شعار باشید.

سلطانی افزود: آموزش، تغذیه مناسب، آب سالم، پیشگیری مناسب، درمان و دارو  به عنوان ارکان مراقبت های اولیه بهداشتی شناخته می شود و شما عزیزان به گونه ای با مشارکت در پیشگیری از آسیب های اجتماعی به این ارکان مهم جنبه عملیاتی بخشیده اید.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه داد: با همه این اتفاقات خوشایند و برنامه های تبیین شده در این مسیر، باز هم تلاش بیشتر و پیگیری های جدی تر در حوزه پیشگیری از آسیب ها و رفتارهای پرخطر مورد نیاز است.

قابل ذکر است در ابتدای این مراسم مژگان ساعدی، رئیس اداره پیشگیری از آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش خراسان رضوی و دبیر استانی این جشنواره برنامه ریزی ها و فعالیت های فرهنگی را یکی از مهم ترین راه های مقابله با آسیب های اجتماعی و پیشگیری از رفتارهای پرخطر معرفی کرد و گفت: هدف ما از برگزاری این جشنواره، فراهم شدن یک زندگی سالم و عاری از خطر است و امید داریم از این برنامه، سه بخش هدف یعنی دانش آموز، خانواده و معلم بهره کافی را برده باشند.

ساعدی افزود: در این جشنواره 14 هزار و 45 اثر در حیطه ها و رشته های مختلف برگزار شده است که 245 اثر به مرحله نهایی استانی راه پیدا کرده و امروز از دانش آموزان برگزیده تجلیل خواهد شد.

شایان ذکر است در پایان این مراسم از برگزیدگان هشتمین جشنواره نوجوان سالم تجلیل به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :