20 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ۲۳:۱۸:۰۰
کد مطلب:  837591
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان خبر داد :
لزوم تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در بین دانش آموزان

مدیرکل آموزش و پرورش استان: تبیین بیانیه ارزشمند گام دوم انقلاب در بین نوجوانان و جوانان می بایست در دستور کار قرار گیرد و ما افتخار داریم که در استان اصفهان به این موضوع پرداخته ایم .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در چهارمین روز از اردیبهشت ماه 1398 در همایش مسئولین سازمان بسیج دانش آموزی کل کشور که در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد ، مدیرکل آموزش و پرورش استان اظهار داشت : خوشبختانه تعاملات و همکاری های بسیار خوبی بین آموزش و پرورش استان و سازمان بسیج دانش آموزی وجود داردو مجموعه آموزش و پرورش استان با علاقه در میدان حضور دارد و کارها را دنبال می کند. 

وی در ادامه با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) صادر شد تاکید کرد : این بیانیه دارای ویژگی بسیار مهمی است که می بایست از رهنمود های ارزشمند آن بهره ببریم. 

وی در ادامه گفت : یکی از ویژگی های مهم این بیانیه بحث جامعیت آن است . در این بیانیه هم به مشکلات ، بی تدبیری ها و سوء تدبیر ها در طول چهار دهه انقلاب اشاره شده و هم به ظرفیت ها و امکانات وسیع و بی بدیل کشور ما اشاره نموده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه اظهار داشت : ویژگی دوم این بیانیه بحث نگاه به آینده است و امید می دهند مسیر طی نشده را باید طی نمود تا به قله های رفیع رسید. 

وی در ادامه تاکید کرد : ویژگی سوم که بسیار مهم و حائز اهمیت است آن است که ملت ایران و به ویژه جوانان و نوجوانان در این بیانیه مخاطب اصلی هستند که بخش اعظم آنها در آموزش و پرورش مشغول به تحصیل و با بسیج دانش آموزی در ارتباط هستند ؛ از این جهت اهتمام به این ویژگی می بایست در دستور کار قرار گیرد . 

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در ادامه تاکید کرد : وظیفه ما است در تمام جلسات ، نشست ها و همایش هایی که به ویژه با دانش آموزان داریم به تبیین این بیانیه ارزشمند در بین نوجوانان و جوانان توجه نماییم . این بیانیه مسیر راه را برای ما روشن نموده است و ما افتخار داریم که در استان اصفهان به این موضوع پرداخته ایم . 

وی در ادامه با اشاره به این موضوع که سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیز در ادامه بیانیه گام دوم انقلاب است افزود : در این سند به طور ویژه به تشکل های دانش آموزی و کارگروهی در بین دانش آموزان تاکید شده و امروز شما در زمینه بسیج دانش آموزی به این موضوع می پردازید. 

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه تاکید کرد : مسیر حرکت آموزش و پرورش مطابق سند تحول بنیادین است و اگر کسی خارج از این مسیر حرکت کند قطعا به بن بست خواهد رسید . 

وی در پایان با تاکید بر استفاده از تمام ظرفیت های موجود برای تعاملات و همکاری های بیشتر اظهار داشت : ارتباط بسیار خوبی بین مجموعه آموزش و پرورش استان ، سازمان بسیج دانش آموزی و بسیج فرهنگیان وجود دارد ؛ و همچنین مفتخر هستیم که امروز طی مراسمی با حضور قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور، نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر اصفهان و جمعی از مدیران  دستگاه های استان از فرهنگیان و دانش آموزان استان اصفهان به جهت حضور فعال در مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تقدیر به عمل آمد. 

 

به اشتراک بگذارید :