27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ۰۸:۴۵:۲۵
کد مطلب:  836864
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران؛
تغییر نگرش توأم با تفکر سیستمی مهمترین عامل پیشرفت

اولین نشست هم اندیشی کارشناسان حقوقی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با کارشناسان حقوقی مناطق 21 گانه آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در سال تحصیلی 99-98 در سالن آیت الله هاشمی رفسنجانی برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، یوسف بهارلو معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه آموزش و پرورش یک ابر سیستم بسیار گسترده و یکی از مهمترین واحدهای آن واحد حقوقی آن است ، اظهار داشت :هر چقدر جوامع بشری پیشرفت نماید، جایگاه علم حقوق هم پیشرفت  خواهد کرد و حقوق و مبانی حقوقی گستردگی و تقسیم بندی خاص خود را دارد .

 

وی با اشاره به جایگاه کارشناسی حقوقی در سیستم اداری گفت: کارشناسی که می پذیرد در جایگاه حقوقی انجام وظیفه نماید حتما باید سر آمد کارشناسان دیگر باشد و نسبت به توسعه فردی خود کوشا باشد.

بهارلو اشراف به  به قوانین و مقررات را از شرایط اصلی کارشناسان حقوقی دانست و افزود: با بهره گیری از تخصص، دانش و تجربه بسیاری از مشکلات داخل دستگاه حل خواهد شد .

 

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه نباید به انتظار شرایط مطلوب بمانیم بلکه با برنامه ریزی صحیح وبا تلاش و همدلی شرایط مطلوب را ایجاد نماییم ، تصریح کرد: مهمترین عامل پیشرفت تغییر نگرش توأم با تفکر سیستمی است.

وی افزود: اگر تغییر نگرش و تفکر سیتمی در ما ایجاد شود مسیر رشد و پیشرفت هموار می شود و خود و مجموعه نیز رشد ،توسعه و پیشرفت خواهد نمود.

 

بهارلو با اشاره به اهداف و برنامه عملیانی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی اظهار داشت: با فرایند آموزش  و توانمند سازی مستمر کارکنان به توسعه فردی کمک خواهد شد .

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران یکی از عناصر رشد و توسعه را آموزش ادانست و ادامه داد: برگزراری دوره های آموزشی به صورت مستمر در بالا بردن سطح کیفی فعالیت ها بسیار موثر است.

این مقام مسئول برگزاری هیأت اندیشه ورز و استفاده از خرد جمعی کارشناسان سرآمد و خبره مناطق ، ارزیابی دوره ای از عملکرد، جذب مشارکت ههای مردمی ، شناسایی چالش ها و مشکلات ،علت یابی احکام قضایی تکرار پذیر ، ایجاد درآمدهای پایدار ، شفافیت و انضباط مالی ، بسط دولت الکترونیک  در جهت کاهش دخالت نیروی انسانی ، سیستماتیک نمودن اقدامات جهت جلوگیری از فساد اداری  و ساماندهی املاک ، اسناد  و مستغلات را از  اهداف و برنامه های اصلی این معاونت دانست و خاطرنشان کرد:  چنانچه تمامی این اهداف و برنامه ها منتج به افزایش رضایمندی شود در این صورت موفق شده ایم.

 

در ادامه  رفیق مصطفایی رئیس اداره حقوقی ، املاک و حمایت قضایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ضمن تشریح  اهداف ، برنامه های عملیاتی  از تشکیل جلسات هم اندیشی ماهانه به صورت دوره ای در مناطق تابع خبر داد و گفت: با توجه به حساسیت و اهمیت کار این پست سازمانی ،شش منطقه تابع این اداره کل دارای پست ترکیبی با پست حقوقی می باشند که تغییر ساختار مورد توجه می باشد.

 

گفتنی است ؛ هم اندیشی امروز، کارشناسان واحد حقوقی اداره کل ؛ به یادآوری موضوعات مرتبط با امور اداری واحد حقوقی ، موارد کاربردی آیین دادرسی مدنی و دیوان عدالت اداری و مناطق تابع به بیان پیشنهادات ، انتقادات و بیان دیدگاه ها پرداختند.

 

به اشتراک بگذارید :