12 ربیع‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ ۱۴:۲۲:۵۴
کد مطلب:  836596
پیوند فرهنگی اقوام با اجرای طرح خواهرخواندگی
تبادل و تعامل فرهنگی ماحصل اجرای طرح خواهر خواندگی بین دانش آموزان دخترطارم سفلی و پاوه

دانش آموزان دختر مدارس طارم سفلی و پاوه پیوند خواهر خواندگی بستند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش ،با اجرای طرح حامی (خواهر خواندگی ) پیوند فرهنگی بین دانش آموزان مدارس دخترانه نرگس در طارم سفلی و مدرسه دخترانه حاج احمدی گلال شهرستان پاوه بسته شد.

در مراسم نمادین از رونمایی اجرای طرح خواهر خواندگی در منطقه طارم سفلی در قزوین و با حضور مدیر کل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش دانش آموزان دختر مدرسه نرگس کیف های چرمی که از محصولات دستی و سنتی منطقه طارم سفلی می باشد را به عنوان تحفه فرهنگی  به دانش آموزان دختر مدرسه حاج احمدی پاوه تقدیم کردند و در مقابل دانش آموزان دختر مدرسه حاج احمدی گلال پاوه نیز ۲۰ دست از لباس های محلی کردی را به عنوان هدیه به دانش آموزان مدرسه نرگس پیشکش کردند.

در این مراسم سراسر شور و شعف و شادی ، دانش آموزان دو مدرسه در تقدیر و سپاس از یکدیگر به شعرسرایی در وصف این پیوند فرهنگی پرداختند .

این دانش آموزان اجرای طرح خواهر خواندگی گره زدن فرهنگی بین اقوام ایرانی دانسته اند و به دنبال این بودند تا در آینده نزدیک بتوانند با حضور در مدارس هم بیشتر با رسم و رسوم فرهنگی و سنتی هم آشنا شوند.

شایان ذکر است طرح خواهر خواندگی به دنبال تقویت انسجام ملی و برقراری پیوند بین اقوام ایرانی از قیبل کرد ، لر، ترک و بلوچ .... می باشد تا دانش آموزان ما بتوانند بیش از گذشته با همه اقوام ایرانی آشنا شوند و به زندگی در کنار یکدیگر افتخار کنند .

در پایان این مراسم کاشت درخت انار اهدایی از دانش آموزان مدرسه حاج احمدی روستای گلال پاوه به عنوان نماد این پیوند فرهنگی در حیاط اداره آموزش و پرورش طارم سفلی با حضور مینایی پور مدیر کل دفتر امور زنان ، سیمیاری مشاور امور بانوان قزوین ، سپهریان رئیس اداره طارم سفلی و تنی چند از مسئولین محلی این منطقه انجام شد.

دفتر امور زنان امیدوار است تا با اجرای طرح خواهرخواندگی در مدارس سراسر کشور تعاملات آموزشی ، تربیتی ، پژوهشی ، فرهنگی ، ورزشی و علمی بین مدارس ، مدیران ، معلمان ، اولیا  و دانش آموزان برقرار شده و در نهایت بتوان با همدلی به رفع موانع و مشکلات یکدیگر بپردازند و در واقع  شعار دست در دست هم کنیم کشور خویش آباد را به منصه ظهور برسانند.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :