28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ ۰۹:۱۷:۲۱
کد مطلب:  836110
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در همایش ملی سفیران سلامت،
140 هزار سفیر سلامت در شهرستان های استان تهران

همایش ملی سفیران سلامت با حضور حضور قائم مقام وزیر آموزش و پرورش ، قائم‌ مقام وزیر بهداشت و درمان ،معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش و مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در مجتمع ورزشی حضرت فاطمه الزهرا (س) شهرری برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به مشارکت 140 هزار سفیر سلامت در شهرستان های استان تهران ، اظهار داشت : بیش از 2 ملیون دانش آموز در سراسر کشور سفیران سلامت در جامعه می باشند.

وی با تاکید بر اینکه اگر قرار است برای سلامت مردم تصمیم بگیریم حتما پیشگیری لازم است ، تصریح کرد: تنها راه پیشگیری آموزش است و قطعا بهترین و تاثیرگذارترین آموزش در مدرسه شکل می گیرد.

صیدلو یکی از مهمترین راههای کاهش اسیب های اجتماعی را توجه به اهداف سلامت در مدارس دانست و تاکید کرد: آموزش درست دانش آموزان در طول دوران مدرسه می تواند در شکل گیری فرهنگ سلامت و خودمراقبتی در جامعه بسیار موثر باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر خواسته های مقام عالی وزارت پیرامون توجه ویژه به مدرسه محوری ، یادآور شد: اگر قرار است تعلیم و تربیت ما موثر واقع شود باید دانش آموزان در آن مشارکت جدی داشته باشند و اختیار و تصمیم گیری به مدارس داده شود تا از این ظرفیت ها استفاده کنند.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :