21 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ ۲۱:۳۲:۳۴
کد مطلب:  835923
اجرای طرح حامی (خواهر خواندگی )
با اجرای طرح حامی پیوند خواهر خواندگی دو منطقه طارم سفلی و پاوه کلید خورد.

ادارات آموزش و پرورش طاارم سفلی از استان قزوین و پاوه از استان کرمانشاه پیوند خواهر خواندگی منعقد و اجرا می نمایند .

به گزارش روابط عمومی دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش ، پیوند خواهرخواندگی ادارات آموزش و پرورش طارم سفلی و پاوه با حضور مینایی پور مدیرکل دفتر امور زنان ، سیمیاری مشاور امور زنان اداره کل قزوین ، سپهریان رئیس اداره آموزش و پرورش طارم سفلی  و همچنین تنی چند از مسئولین محلی  ۲ اردیبهشت ماه در سالن اجتماعات طارم سفلی منعقد شد.

در این مراسم ابتدا سپهریان رئیس اداره آموزش و پرورش طارم سفلی ضمن خیر مقدم به مهمانان بیان کرد : اجرای طرح خواهر خواندگی باعث پیوند بین اقوام و فرهنگ های قومی و محلی می باشد و انسجام ملی را تقویت می کند .

وی همچنین طرح حامی را یکی از طرح های موفق در آموزش و پرورش دانسته است و عنوان کرد همدلی ، هم اندیشی و تعامل آموزشی _ تربیتی از نتایج مثبت اجرای این طرح در کشور می باشد .

وی در پایان صحبت هایش پیشنهاد نام گذاری مدارسی در دو منطقه را با نام های شهدای طارم سفلی در پاوه و همچنین شهدای پاوه در طارم سفلی را مطرح کرد.

در ادامه این مراسم نیز  مینایی پور مدیر کل دفتر امور زنان با ابراز خوشحالی از حضور در این مراسم  و تشکر از تلاش های مسئولین دو اداره مجری این طرح ،خاطر نشان کرد: دفتر امور زنان مفتخر است که پیشنهاد دهنده و مجری طرح خواهرخواندگی در کشور می باشد .وی عنوان کرد طرح خواهر خواندگی در راستای افزایش تعاملات بین استانی  و درون استانی  می شود و در این طرح جامع تعاملات دانش آموزان ، مدیران ، معلمان و حتی اولیای مدارس افزایش پیدا میکند و تجربیات علمی ، پژوهشی ،تربیتی و فرهنگی مدارس در اختیار هم قرار میگیرد.

مینایی پور در ادامه اشاره کرد این طرح با محوریت انجمن اولیای مدارس پیگیری می شود و مدارس در این طرح می توانند حمایت های چشمگیری در تمامی ابعاد از هم داشته باشند.

وی عنوان کرد اجرای طرح خواهرخواندگی در مدارس کشور در نهایت باعث افزایش مشارکت های مردمی و بین مدرسه ایی خواهد شد و دانش آموزان با اجرای این طرح با آداب و رسوم سایر اقوام  در قالب جشنواره ها ، بازدید ها و نمایشگاه ها  آشنایی پیدا می کنند.

مدیر کل دفتر امور زنان ایفای نقش موثرتر دختران در توسعه پایدار کشور را از دیگر اهداف اجرای این طرح خواند و متذکر شد که اجرای بهینه این طرح در آموزش و پرورش نشان از رشد و بالندگی مدیریت آموزشگاهی در مدارس کشور می باشد.

درک صحیح و درست از اهداف اجرای این طرح از انتظارات مدنظر می باشد که مینایی پور آن را مطرح  و اشاره کرد تا این طرح نه بصورت مقطعی بلکه به عنوان یک برنامه بلند مدت می تواند در کشور اجرا گردد.

وی در پایان  تسریع کرد این طرح در سه سطح از حمایت مدرسه از مدرسه ، خیرین از مدارس و نهادهای دولتی و غیر دولتی از مدارس در حال اجرا و پیگیری می باشد و ابراز امیدواری کرد تا اجرای دقیق این طرح منجر به افزایش بهبود کیفیت مدیریت آموزشگاهی و انسجام  ملی در کشور گردد.

شایان‌ ذکر است در این مراسم ضمن برقراری ارتباط تلفنی مستقیم با رئیس آموزش و پرورش شهرستان پاوه هدایایی هم از طرف دو مدرسه نرگس طارم سفلی و مدرسه حاج احمدی گلال شهرستان پاوه در قالب کیف های دست ساخته دانش آموزان و لباس های محلی اقوام  به شکل نمادین اهدا شد و دانش اموزان دو مدرسه اشعاری را در وصف و حمایت از هم سروده بودند.

 

به اشتراک بگذارید :