22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ ۱۶:۳۱:۴۳
کد مطلب:  835869
معاون تربیت‌بدنی و سلامت در همایش «سفیران سلامت دانش‌آموزی» در ناحیه 2 ری؛
سفیران سلامت پیام‌آور آموزه‌های سلامت به ۱۴ میلیون دانش‌آموز و ۲۸ میلیون اولیا هستند

هم‌زمان با اولین روز هفته سلامت همایش «سفیران سلامت دانش‌آموزی» در استان تهران و سایر استان‌های کشور همراه با برنامه‌های ویژه برگزار شد.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، مهرزاد حمیدی در همایش «سفیران سلامت دانش‌آموزی» که در مجتمع ورزشی حضرت فاطمه الزهرا (س) شهرری برگزارشد، اظهار کرد: این همایش در اولین روز هفته سلامت دانش‌آموزی برگزار می‌شود و هم‌زمان در سایر استان‌های کشور نیز برنامه‌های ویژه و جامعی دراین‌باره در حال اجرا و انجام است.

 

وی افزود: در سال‌های گذشته گام‌های خوبی در دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش‌وپرورش برداشته‌شده است تا پیام‌های تندرستی و سلامت به مدارس برسد و برای همین درس بهداشت و سلامت در برنامه درسی کلاس دوازدهم درج گردیده است و امروز معلمان در مدارس در حالتدریس آن هستند.

 

معاون تربیت‌بدنی و سلامت بابیان اینکه یازده کتاب درس‌نامه تهیه‌شده است، گفت: در این درس‌نامه پیام‌های سلامت و تندرستی پیشنهادشده است تا در کتب درسی سال‌های مختلف درج شود و به دفتر تألیف کتاب‌های درسی ارائه‌شده است.

 

حمیدی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم به شعار روز جهانی پاسخ دهیم و آن را عملی کنیم باید از نیروی جوان و باانگیزه دانش آموزان استفاده کنیم.

 

وی در ادامه اضافه کرد: در حال حاضر در تشکل سفیران سلامت ۲میلیون دانش‌آموز پوشش داده‌شده است و با توانمندسازی دانش آموزان به دنبال این هدف هستیم که آنان علاوه بر جمع‌گرایی، اعتمادبه‌نفس و یادگیری آموزه‌های سلامتی از دوستان خود مطالب زیادی را در این خصوص یاد بگیرند.

 

معاون تربیت‌بدنی و سلامت تصریح کرد: سفیران سلامت پیام‌آور آموزه‌های سلامت به ۱۴میلیون دانش‌آموز و ۲۸میلیون اولیا هستند.

 

وی در پایان گفت: امروز از سالن‌های ورزشی در مدارس ابتدایی به‌ویژه دختران رونمایی خواهد شد تا دانش آموزان در وجه دیگری، فعالیت‌های تندرستی و سلامتی خود را افزایش دهند لذا تلاش می‌کنیم تا در کنار افزایش فعالیت‌های حرکتی، زمینه‌های رشد و سلامتی را فراهم کنیم.

 

به اشتراک بگذارید :