20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ ۱۴:۱۱:۰۷
کد مطلب:  835772
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی خبر داد:
اعزام کاروان ۳۰۰ نفری دانش آموزان برگزیده خراسان رضوی به مرحله کشوری مسابقات فرهنگی، هنری

سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی، هنری دانش آموزان استان خراسان رضوی در بخش گروهی پسران پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده مدیرکل این سازمان در آیین اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فرهنگی، هنری دانش آموزان استان خراسان رضوی عنوان کرد: براساس سند تحول بنیادین، رسالت آموزش و پرورش در چهار حوزه تربیتی و دو ساحت آموزشی خلاصه می شود و بسیاری از فعالیت هایی که در حوزه معاونت پرورشی شکل می گیرد نیز در راستای تحقق اهداف این ساحت ها است.

وی ادامه داد: در سال جاری در مسابقات فرهنگی، هنری حدود ۳۰۰ هزار نفر در قالب یک میلیون نفر رشته در سطح آموزشگاه های استان شرکت کرده و ۱۳ هزار اثر به استان ارسال و داوری شد و در نهایت ۳ هزار نفر در بخش گروهی و انفرادی در مرحله استانی با یکدیگر به رقابت پرداختند.

خدابنده پیداکردن و کشف استعدادهای مختلف و همچنین پرورش این استعدادها را از جمله جمله مهم ترین اهداف برگزاری این مسابقات دانست و خاطر نشان کرد: شعار آموزش و پرورش استان را در سال تحصیلی جاری "مدرسه زندگی، نشاط و پویایی و عدالت آموزشی" قرار دادیم؛ این شعار و اهداف آن میسر نمی شود مگر با اجرای برنامه های متعددی که مسابقات فرهنگی، هنری از جمله این برنامه هاست.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در ادامه گفت: ایجاد پویایی و تحرک و نشاط در مدارس از مهم ترین اهداف ما در آموزش و پرورش است و ما تلاش خواهیم کرد در کنار تامین نشاط جسمانی دانش آموزان با برگزاری برنامه های حوزه قرآن، عترت و نماز دانش آموزان به نشاط معنوی نیز دست یابند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: امیدواریم کاروان ۳۰۰ نفره دانش آموزی استان که به مسابقات فرهنگی، هنری کشوری اعزام می شوند بتوانند همچون سال های گذشته بهترین نتایج را کسب نمایند.

به اشتراک بگذارید :