20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ ۱۴:۰۲:۴۴
کد مطلب:  835759
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی خبر داد:
پایان مرحله استانی سی و هفتمین جشنواره فرهنگی، هنری دانش آموزان پسر استان

اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فرهنگی، هنری دانش آموزان پسر استان خراسان رضوی صبح امروز در اردوگاه امام رضا (ع) مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، علیرضا مالک اشرفی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان در این مراسم گفت: در این مرحله از مسابقات فرهنگی، هنری یک میلیون نفر رشته در مرحله آموزشگاهی شرکت کردند که 300 هزار نفر رشته به مرحله شهرستانی راه پیدا کردند.

وی افزود: 3 هزار نفر رشته نیز وارد رقابت در مرحله استانی این مسابقات می شوند که در این مرحله نمایندگان استان برای حضور در مرحله کشوری مشخص می شوند ضمن اینکه در مرحله استانی تمامی افراد لوح تقدیر دریافت می کند چرا که به نوعی همه برگزیده استان هستند.

مالک اشرفی گفت: مسابقات و کیفیت آن سطح بسیار بالایی داشت و همه افراد و تیم هایی که در این مرحله شرکت کردند کارهای بسیار خوبی ارائه کردند و آثار برگزیده ای داشتند و این مرحله صرفا انتخابی مقدماتی مرحله کشوری بود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی تصریح کرد: افرادی که این مرحله از مسابقات را داوری کردند داورهای جشنواره های ملی و بین المللی هستند ضمن اینکه در حاشیه این جشنواره کارگاه ها و کلاس های آموزشی هم برگزار شد تا مربیان و دانش آموزان از این فرصت بهره مند شوند.

قابل ذکر است مرحله استانی جشنواره فرهنگی، هنری دانش آموزان استان از ۳۱ فروردین ماه آغاز شده است و تا ۶ اردیبهشت در بخش های آوایی و نمایشی ادامه خواهد داشت همچنین مسابقات فرهنگی، هنری در بخش هنرهای دستی و تجسمی نیز ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت برگزار خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :