0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ ۱۰:۳۹:۳۵
کد مطلب:  834564
معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران:    
آزمون نهایی مسابقه هفتگی درسهایی از قرآن   

معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری آزمون نهایی سی و هفتمین دوره مسابقه  هفتگی درسهایی از قرآن کریم خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران، سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران در تشریح این خبر گفت: آزمون نهایی سی و هفتمین دوره مسابقه  هفتگی درسهایی از قرآن کریم  راس ساعت 9:30 صبح روز دوشنبه 26 فروردین ماه 1398 در بیست و یک منطقه شهرستان های استان تهران برگزار شد.

وی با اشاره به حضور 5 هزار نفری دانش آموزان برگزیده مدارس مقطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در این دوره از مسابقات ،اظهار داشت:برای اولین بار مناطق ری 1 و اسلامشهر به عنوان پایلوت کشوری مسابقات درسهایی از قرآن مقطع ابتدایی را در بین دانش آموزان پایه پنجم و ششم برگزار کردند.

هاشمی با تاکید بر اینکه  سالهای زیادی است که جمع کثیری از مردم ایران من جمله دانش آموزان هر هفته از مطالب ناب،ساده،گویا،شیوا و جذاب حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا قرائتی از طریق تلویزیون و شبکه یک بهره مند می گردند، تصریح کرد:درخواست داوطلبانه 120 هزار دانش آموز شهرستانهای استان تهران گواه استقبال از این برنامه شایسته می باشد.

این مقام مسئول  یادآورشد:دانش آموزان داوطلب طی سال تحصیلی جاری در 18 مرحله از مسابقه  که در روزهای پنج شنبه از شبکه یک سیما پخش می شد شرکت کرده و موفق به پاسخ دادن به سئوالات شده اند.

گفتنی است، در پایان،موسسه ترویج فرهنگ قرآنی به 3 درصد از کل شرکت کنندگان منتخب در این آزمون جوائز ارزنده ای اهداء خواهد نمود.           

 

به اشتراک بگذارید :