23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ ۱۱:۰۵:۰۰
کد مطلب:  834524
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
برگزاری چهارمین دوره مسابقات قرآن،عترت و نماز فرهنگیان

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری چهارمین دوره مسابقات قرآن،عترت و نماز فرهنگیان اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران،  محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در تشریح این خبر گفت: چهارمین دوره مسابقات قرآن،عترت و نماز فرهنگیان  با حضور 294 نفر در رشته های حفظ کل قرآن کریم ،ده جزء ، جزء سی ام قرآن کریم،قرائت قرآن کریم،نهج البلاغه ، تفسیر قرآن کریم و روش تدریس احکام در روز پنج شنبه 29 فروردین ماه در مجتمع شهید غیوری ناحیه 1 شهر ری برگزار شد.

وی مسابقات قرآن به‌عنوان یک رقابت معنوی، وسیلهای برای نزدیک شدن بیشتر به حقیقت و روح قرآن کریم دانست و افزود: فراگرفتن معارف قرآنی زمینهای برای رسیدن به سلامت، امنیت ، عزت و سامان یافتن زندگی مسلمانان در سایه تعالیم قرآن، عترت و نماز است .

صیدلو با تاکید بر اینکه یکی ازاصلی ترین راه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی رجوع به قرآن واهل بیت(ع) و اقامه نماز است ، تصریح کرد: هر انسانی که پیوند قلبی با قرآن برقرار می کند و با قرآن مانوس می شود ،خداوند را ناظر براعمال خود می داندو از آسیب های مختلف مصون می ماند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مرحله کشوری این مسابقات با حضور نفرات برگزیده از تاریخ  10 الی 13 تیر ماه به میزبانی استان خراسان رضوی در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :