20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ ۰۹:۵۶:۰۳
کد مطلب:  834502
وزیر آموزش و پرورش در دیدار با نمایندگان تشکل های صنفی معلمان فارس در شیراز ؛
استفاده از ظرفیت تشکل‌های فرهنگیان بهترین فرصت برای برون‌رفت از مشکلات آموزش و پرورش است

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت تشکل های صنفی در آموزش و پرورش،گفت: تشکل‌های فرهنگیان ظرفیت بسیار توانمندی هستند که می توانند بخش عمده ای از انرژی شان را بر ارائه راه حل هایی برای برون رفت از مشکلات آموزش و پرورش  بگذارند.

به گزارش مرکز هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش، سید محمد بطحایی در دیدار با نمایندگان تشکل های صنفی معلمان فارس، گفت: نخبگانی از بدنه آموزش و پرورش در این جلسه حضور دارند لذا بهترین فرصت برای بیان بحث های کارشناسی و به دور از احساسات است که می توان مسیری را برای رسیدن به اهداف پیدا کرد.

 

 بطحایی  افزود: با فراهم آمدن زیرساخت های لازم مانند تجربه انتخابات نمایندگان معلمان در شورای عالی آموزش و پرورش،زمینه لازم برای تشکیل نهادی مانند مجمع مشورتی و یا شورای عالی معلمان که بتواند بطور مستقیم از ظرفیت تشکل های معلمان در تصمیم سازی ها استفاده کند فراهم امده است.

 

عضو کابینه دولت دوازدهم در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: اگر بخواهیم در جامعه جایگاه مناسبی پیدا کرد، لازم است که به درستی معرفی و دیده شد تا جایگاه واقعی خود را یافت. بر همین اساس آموزش و پرورش نیازمند راه اندازی یک شبکه ملی بود تا آگاهی بخشی لازم به فرهنگیان انجام شود لذا شبکه تعاملی سینا در همین راستا راه اندازی شد.

 

در ادامه وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سوال حاضرین جلسه مبنی بر علت عدم اِعمال بیش از یک مدرک تحصیلی برای فرهنگیان، گفت: این قانون مختص به آموزش و پرروش نیست و در همه دستگاه ها  و براساس مصوبه شورای عالی اداری، لحاظ کردن بیش از یک مدرک تحصیلی مورد قبول نیست اما تلاش می کنیم تا این موضوع برای  آموزش و پرورش استثنا شود، چرا که فرهنگیان نیازمند ارتقاء دانش و معلومات خود هستند.

 

وی با اشاره به عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت: در شرایط اقتصادی فعلی که بسیاری از بنگاه های اقتصادی زیانده بوده‌اند، صندوق ذخیره فرهنگیان عملکرد خوبی داشته است.

لازم به ذکر است اتفاقات گذشته در مورد صندق ذخیره نیز هیچ ارتباطی به این صندوق، وزیر و هیات امنای آن نداشته است.

 

 وزیرآموزش و پرورش در ادامه گفت: سند تحول بنیادین یک سند بی عیب و نقص نیست اما درحال حاضر کاملترین سند و نقشه راه برای آموزش و پرورش است.

 

وی گفت: مدارس ما به جای آموزش مهارت زندگی، بر مفاهیم دانشی تمرکز کرده‌اند و این انحراف عمده نظام آموزشی بویژه در دوره عمومی است لذا ما اصلاح این ساختار را از دوره ابتدایی شروع کرده ایم.

 

در ابتدای این جلسه نمایندگان تشکل های صنفی فرهنگیان به بیان مسائل و مشکلات موجود پرداخته و از وزیر آموزش و پرورش رسیدگی به این موارد را خواستار شدند.

 

به اشتراک بگذارید :