23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۵ ۰۹:۴۱:۵۰
کد مطلب:  kDsnzZZR
انعکاس رسانه
اسکان مسافران فرهنگی در خراسان رضوی 19 درصد افزایش دارد

مشهد- ایرنا- دبیر ستاد اسکان اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: در هفت روز گذشته آمار اسکان مسافران فرهنگی نوروزی در استان، در مقایسه با مدت مشابه پارسال 19 درصد رشد داشته است.

 

 

 

غلامرضا نجاتی مهر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس تا ساعت 9 صبح چهارم فروردین، 160 هزار و 843 نفر در مدارس آماده سازی شده استان اسکان پیدا کرده اند.
وی اظهار کرد: این تعداد مسافر در قالب 27 هزار و 724 خانوار به استان سفر کرده و در مدارس آموزش و پرورش اسکان یافته اند.
وی با بیان اینکه مجموعا 529 هزار و 169 نفرروز اسکان از ابتدای 27 فروردین ماه تا صبح امروز در استان ثبت شده، بیان کرد: میزان اسکان مسافران فرهنگی در مدارس استان در مقایسه با مدت مشابه پارسال 19 درصد رشد دارد.
این مسئول با بیان اینکه 100 درصد ظرفیت مدارس مشهد تکمیل شده است، افزود: با توجه به خروج مسافران و جایگزینی مسافران تازه وارد تا کنون کمبودی در مشهد مشاهده نشده اما بیش از 40 باب مدرسه در حالت آماده باش برای پیوستن به دیگر مدارس مسافرپذیر هستند.
دبیر ستاد اسکان اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: هزار و 136 مدرسه با 12 هزار و 440 کلاس برای پذیرایی و میزبانی از مسافران فرهنگی در خراسان رضوی آماده سازی شده است.
نجاتی مهر ادامه داد: از این تعداد 870 مدرسه با 9 هزار 400 کلاس درس در مشهد مشغول خدمت رسانی به مسافران نوروزی هستند.
طرح اسکان نوروزی فرهنگیان در خراسان رضوی از 27 اسفندماه 94 آغاز شد. گنجایش امسال مدارس آماده سازی شده خراسان رضوی برای اسکان مسافران نوروزی 12 درصد در مقایسه با پارسال افزایش یافته است.
نوروز گذشته سه میلیون نفرروز پذیرش در مدارس خراسان رضوی به ثبت رسیده بود.
شمار مدارس و ظرفیت اسکان در مدارس خراسان رضوی برای نوروز امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود 12 درصد افزایش دارد.

به اشتراک بگذارید :