16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۹ ۱۹:۱۰:۳۶
کد مطلب:  834163
مدیر کل آموزش و پرورش فارس در جمع نمایندگان تشکل های صنفی و سیاسی فرهنگیان استان تاکید کرد:
توجه به مطالبات تشکل های صنفی افزایش بهره وری در آموزش و پرورش را به دنبال دارد

مدیر کل آموزش و پرورش فارس توجه به مطالبات تشکل های صنفی را در افزایش بهره وری و کیفیت فعالیت های آموزش و پرورش موثر دانست و گفت: بر همین اساس آموزش و پرورش فارس تشکل ها و گروه های شناسنامه دار و قانونی را به رسمیت شناخته و با ایجاد ارتباط با آنها به مطالبات این تشکل ها توجه کرده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در دیدار با نمایندگان تشکل های صنفی معلمان فارس که با حضور وزیر آموزش و پرورش در شیراز برگزار شد ، با اشاره به نقش نیروی انسانی و اهمیت آن در  آموزش و پرورش ، گفت: نیروی انسانی عامل تاثیر گذاری است که تمامی فرایند های آموزش و پرورش به نحوی مربوط به آن است.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با انگیزه بودن و ماهر بودن نیروی انسانی را در بهره وری و کارایی آنها موثر دانست و گفت: امروز در  آموزش و پرورش به عنوان گسترده ترین نهاد اجتماعی، توجه به نیروی انسانی از ضروریات است.

وی در ادامه گفت: در بدنه آموزش و پرورش گروه های مختلفی به عناوین مختلف اهداف صنفی را دنبال می کنند که از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

نجفی توجه به مطالبات این گروه ها را در افزایش بهره وری و کیفیت فعالیت های آموزش و پرورش موثر دانست و گفت: بر همین اساس آموزش و پرورش فارس تشکل ها و گروه های شناسنامه دار و قانونی را به رسمیت شناخته و با ایجاد ارتباط با آنها به مطالبات آنها توجه کرده است.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس امنیت فرهنگی را استراتژی مناسبی در مقابل فرهنگ امنیتی معرفی کرد  و گفت:  فرهنگ امنیتی گاها  موجب رانده شدن نیروها از سیستم آموزش و پرورش می شود و جلب اعتماد این گروه ها از استراتژی های ما بوده.

وی گفت: هم اکنون6 تشکل رسمی در بدنه آموزرش و پرورش با گرایش های سیاسی مختلف شناسایسی شده  و طی جلسات متعدد با آنها و همچنین کنشگران صنفی، تلاش شد تا  مطالبات آنها را شناسایی و برای به فعلیت رساندن بخشی از این مطالبات تمام توان خود را بکار بریم.

نجفی افزود: برای دستیابی به این مهم دو راهکار پیش بینی شد که در اولین قدم با تعیین یک رابط از بین فرهنگیان باتجربه و توانمند استان تلاش شد تا با این گروه ها ارتباط موثر برقرار شود.

وی با اشاره به افتتاح مرکز فرهنگیان اندیشه ورزان فارس با حضور وزیر آموزش و پرورش ،به عنوان اولین مرکز در نوع خود در کشور پس از وزارتخانه ، گفت:  راه اندازی این مرکز به عنوان یکی از مطالبات مقام عالی وزارت، راه کار دیگری بود تا بتوانیم به نیاز های تشکل های صنفی پاسخگو باشیم.

 مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: بدنه تشکل ها از نیروهای خرد ورزی تشکیل شده که می توانند به آموزش و پرورش مشاره داده و راهنمای خوبی برای مسئولین نظام تعلیم و تربیت باشند .

نجفی گفت: تمام تلاشمان این است که وضعیت معیشتی و منزلت معلمان ارتقاء پیدا کند و آموزش و پرورشی با روحیه ، باانگیزه و قوی داشته باشیم و بتوانیم در جهت تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت گام های اساسی را برداریم .

به اشتراک بگذارید :