27 جمادی‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۹ ۱۳:۱۶:۲۰
کد مطلب:  834062
افتتاح اتاق بازی و یادگیری در شهرستان پلدختر
اولین اتاق بازی و یادگیری در شهرستان پلدختر افتتاح شد

با حضور وزیر آموزش و پرورش و مدیر کل آموزش و پرورش استان ؛ با هدف ایجاد نشاط ، شوق و انگیزه یادگیری در نوآموزان و دانش‌آموزان مناطق سیل زده اولین اتاق بازی و یادگیری در مدرسه امام حسن (ع) شهرستان پلدختر افتتاح شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان ، سید عیسی سهرابی معاون آموزش ابتدایی استان در حاشیه این مراسم  اظهار داشت :نشاط در مدارس باید گسترش یابد و به صورت مداوم این شادابی و طراوت در مدارس و بین دانش آموزان وجود داشته باشد و قطعاً این شادابی در یادگیری آنها نیز تاثیر خواهد داشت. 

وی ادامه داد: بازی یکی از بهترین ابزار ها برای یادگیری در دوران کودکی محسوب می شود و در کنار انتقال مفاهیم آموزشی، اثرات تربیتی و مداخلات درمانی نیز وجود دارد، پس فقط شادابی و نشاط صرف نیست بلکه بچه ها به هم کمک می کنند و روحیه رقابتی کم کم از بین می رود و مشارکت جویی و همکاری در بین دانش آموزان نهادینه می شود.

سهرابی در پایان با اشاره به کارکرد اجتماعی آموزش و پرورش گفت : آموزش و پرورش یکی از نهادهایی است که می تواند بعد از بحران هایی مانند سیل روحیه نشاط و شادابی را به جامعه برگرداند . به همین خاطر در نظر داریم با حمایت و همکاری استان های معین در مدارس مناطق و شهرستان های سیل زده اتاق های بازی و یادگیری را راه اندازی کنیم .


به اشتراک بگذارید :