4 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ ۱۷:۲۴:۳۷
کد مطلب:  833453
مدیرکل امور زنان وزارت آموزش‌وپرورش در ارتباط مستقیم با مشاوران امور زنان مدیران کل استان‌ها؛
حمایت مالی از زنان فرهنگی آسیب‌دیده در سیل‌های اخیر از برنامه‌های دفتر امور زنان است

مدیرکل امور زنان وزارت آموزش‌وپرورش در ارتباط مستقیم که از طریق ویدئو کنفرانس با مشاوران امور زنان مدیران کل استان‌ها انجام شد از اجرای طرح حامی در سراسر کشور خبر داد و گفت طبق دستور وزیر زنان فرهنگی آسیب‌دیده در سه استان لرستان، خوزستان و گلستان موردحمایت مالی قرار خواهند گرفت.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، عصر امروز فرحناز مینایی پور از طریق ویدئو کنفرانس با مشاور امور زنان در استان‌ها ارتباط مستقیم برقرار کرد و ضمن شنیدن سؤالات آن‌ها و دریافت گزارش از وضعیت طرح‌های در حال اجرا، برنامه‌های حوزه زنان را تشریح و در خصوص طرح حامی اظهار کرد: گسترش عدالت تربیتی با توسعه ارتباطات، تعاملات و تبادلات فرهنگی بین مناطق مختلف کشور از اهداف کلی این طرح است.

وی ادامه داد: شناخت فرهنگ‌ها، ظرفیت‌ها، قابلیت‌ها و توانمندی‌ها، تقویت ملی و روحیه جهادی و مردمی اخوت و تعاون، ایجاد ارتباط، همدلی و تقویت حس نوع‌دوستی و وطن‌دوستی و ترویج فرهنگ شکرگذاری، مثبت اندیشی و ایجاد شبکه‌های ملی مشارکت و تبادل تجربیات و امکانات ازجمله اهداف کیفی طرح حامی است.

مینایی پور از اجرای این طرح در سال تحصیلی جاری خبر داد و افزود:تقویت تبادل دانش اطلاعات، داشته‌های مدیریتی، افزایش تعاملات قومی، قبایلی و انسجام ملی عدالت آموزش و تربیتی از ویژگی‌های طرح حامی است لذا  این طرح را بین مدارسی در مناطق؛ یک، دو، سه و شش تهران به‌عنوان حامی و مدارسی در استان‌های سیستان و بلوچستان، آذربایجان، هرمزگان و خوزستان به‌عنوان حمایت شونده اجرا و سپس در سراسر کشور گسترش دادیم.

وی گفت : مدیر مدرسه و انجمن اولیا مدرسه حامی باید ابتدا تفاهم‌نامه‌ای را با مدرسه موردنظر امضا، سپس حمایت‌های مالی، فرهنگی، طرح‌های موفق، تجارب تربیتی و اجرایی را به مدرسه هدف ارائه دهند.

مدیرکل امور زنان تصریح کرد: البته در اجرای این طرح و بر اساس دستورالعمل ارسالی مدیر نمی‌تواند مبلغی از بودجه مدرسه خود را به مدرسه موردحمایت بدهد اما اولیا می‌توانند کمک‌های خود را به‌حساب مدرسه واریز و نام مدرسه موردحمایت را در فیش قید کنند سپس مدیر بر اساس فیش‌های دریافتی مبلغ مذکور را از طریق چک برداشت و به‌حساب مدرسه موردنظر واریز کند.

وی در قسمتی دیگر از برنامه ویدئوکنفرانس گفت: پیرو دستور وزیر آموزش‌وپرورش زنان فرهنگی که در حوادث سیل در سه استان لرستان خوزستان و گلستان دچار آسیب شدند موردحمایت مالی فرهنگیان قرار می‌گیرند تا قسمتی از خسارت‌های آن‌ها جبران شود.

افزایش مشارکت‌های مدنی ازجمله برنامه‌های دیگر دفتر امور زنان است که باید مورد کاوش قرار گیرد تا در صورت مؤثر بودن ادامه یابد.

به اشتراک بگذارید :