23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ ۱۴:۵۴:۱۵
کد مطلب:  833388
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران درسومین جشنواره ایده های برتر دانش آموزی :
قرن 21 را عصر انفجار دانش می دانند

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران درسومین جشنواره ایده های برتر دانش آموزی گفت: قرن 21 را عصر انفجار دانش می دانند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، میررضا شفیع پور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اشاره به اینکه انسان های ایده پرداز و کسانی که ایده های خود را به خلاقیت و خلاقیت را به ابتکار منتهی می کنند معمولا انسان هایی هستند که جهان را تغییر می دهند ، اظهار داشت: اگر امروز در جایگاهی از آسایش قرار گرفته ایم بی شک محصول کار همین ایده پردازان ،مصلحین ، معلمین ،مخترعین و مبتکرین در جامعه می باشد .

وی افزود: امروزه قرن بیست و یک را عصر انفجار دانش می دانند و برخی از این عصر به عنوان عصر فناوری یاد می کنند و عده ای پا را  نیز فراتر گذاشته و معتقدند شاید عصر انسان نامیرا نیز در این قرن رقم بخورد  .

شفیع پور با اشاره به اینکه امروزه تحولات بزرگی در عرصه علم ،دانش و فناوری رخ داده است که تاثیرات ان هم در دنیا و هم در کشور بی بدیل است ، تاکید کرد: سرعت و تغییرات در جهان به شکلی اتفاق می افتد که تمام نظام های آموزشی را با چالش روبرو کرده است .

این مقام مسئول ، با تاکید بر اینکه امروزه آموزش های غیر رسمی و شبکه های اجتماعی و مجازی از آموزش های رسمی پیشی گرفته اند، تصریح کرد: دغدغه کارگزاران نظام آموزشی جهان دیگرامروز آموزش سواد از نوع اول به معنای خواندن و نوشتن نیست چرا که امروز سواد نوع اول جزو حقوق اولیه هر شهروندی است که در هر گوشه جهان به دنیا آمده باشد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران  با تاکید بر اینکه امروزه نظامهای آموزشی جهان را با این معیار می سنجند که چه تعداد ایده پرداز و محقق تربیت کرده اند، خاطرنشان کرد: اگر آموزش و پرورش به دنبال تحول می باشد باید از پژوهش سرا ها و فراهم نمودن بستر تحقیق برای دانش آموزان شروع کند  چر که ما به هر میزانی که دانش اموزان را به سمت ایده پردازی سوق دهیم  در آینده موفق تر خواهیم بود .

 

 

 

به اشتراک بگذارید :