7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ ۱۳:۳۷:۱۳
کد مطلب:  833231
آغاز پویش سراسری "سیل مهربانی همکلاسی‌ها"

پویش ملی حمایت از دانش آموزان مناطق سیل زده با سیل مهربانی همکلاسی ها 10 صبح چهارشنبه امروز همزمان با سالروز میلاد حضرت علی اکبر (ع)، با شعار هر مدرسه، یک پایگاه همدلی به همت شورای هماهنگی تشکل های دانش آموزی در مدارس سراسر استان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی  اموزش و پرورش لرستان ، معاون پرورشی استان  در آیین " سیل مهربانی همکلاسی‌ها" که با شعار هر مدرسه یک پایگاه همدلی و با هدف جمع آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی دانش آموزان فرهنگیان و اولیاء، به صورت نمادین در دبیرستان دخترانه بهار ناحیه دوشهرستان خرم آباد برگزار شد گفت: این پویش سراسری در راستای توسعه فرهنگ مهربانی و ایثار برگزار می‌شود.

اسداله عباس زاده گفت :: آموزش و پرورش اقداماتی را انجام و ستادهای معینی برای کمک به استان‌های سیل زده انتخاب کرده تا کمک‌های اولیاء و دانش‌آموزان در دسترس مناطق سیل زده قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش در حوزه آموزش برای دانش آموزان مناطق سیل زده برنامه‌ریزی کرده و عقب افتادگی‌های درسی را جبران خواهد کرد گفت: خدمات مشاوره‌ای شروع شده و امید است گامی در راستای کمک و نوع دوستی برداشته باشیم.

وی افزود: سیل به رغم مصائب و مشکلات فراوان، همبستگی و نوع دوستی مردم ایران را به زیبایی نشان داد و همین سیل مهربانی همکلاسی‌ها از جمله آن است. این پویش سیل مهربانی همکلاسی ها در سراسر کشور انجام می‌شود و دانش آموزان کمک‌های خودشان را برای دوستان سیل زده شان ارسال می‌کنند. عباس زاده اظهار داشت: ترویج فرهنگ نوعدوستی، تلاش، ایثار و مشارکت جویی در بین دانش آموزان، همدلی و همراهی با دانش آموزان و خانواده های آسیب دیده از سیل اخیر و انسجام بخشی هدایای نقدی و غیرنقدی دانش آموزان، فرهنگیان و اولیاء  از اهداف این پویش است.

چهار تشکل دانش‌ آموزی شامل اتحادیه انجمن‌ های اسلامی دانش‌ آموزان لرستان، بسیج دانش ‌آموزی، سازمان دانش‌ آموزی و هلال‌ احمر استان در برگزاری این پویش همکاری می کنند.

پیشتر نیز دانش آموزان لرستان با اهدا کمک های خود به یاری سیل زدگان شتافتند تا با کمک های نوع دوستانه ، گوشه ای از غم و اندوه همسالان خود در سیل اخیررا بکاهند.

گفتنی است ؛ استان لرستان دارای بیش از 320 هزار دانش آموز است و دانش آموزان برخی از واحدهای آموزشی استان لرستان در روزهای گذشته با یادآوری شعر معروف سعدی با عنوان بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار، به یاری سیل زدگان در مناطق مختلف کشور شتافتند و با همسالان  و هم استانیهای خود در جریان سیل اخیر همدردی کردند.

به اشتراک بگذارید :