12 ربیع‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ ۱۳:۴۲:۴۶
کد مطلب:  832425
نشست تخصصی
نشست تخصصی مدیرکل دفتر امور زنان با مشاور و کارشناسان اداره کل شهرستان های استان تهران

نشست تخصصی مشاور و کارشناسان امور زنان شهرستان های استان تهران با مدیر کل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش امروز سه شنبه در سالن شهید حججی حوزه ستاد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش ، نشست تخصصی مشاور و کارشناسان امور زنان اداره کل شهرستان های استان تهران با حضور مینایی پور مدیرکل دفتر امور زنان ،باغستانی معاون دفتر،بدررئیس گروه زنان و معروفی رئیس گروه دختران در سالن شهید حججی حوزه ستادی برگزار شد.

در ابتدای این نشست مینایی پور مدیرکل دفترامور زنان ضمن عرض خیر مقدم و تبریک اعیاد شعبانیه و همچنین تقدیر و تشکر از زحمات همکاران سابق دفتر و کارشناسان مناطق ،به بیان نقش و جایگاه زنان در توسعه کشورها  و خصوصا آموزش و پرورش پرداخت . وی همچنین فعالیت زنان در نهادی اجتماعی و ngo ها را چشم گیر دانست و اظهار داشت که تصدی زنان در پست های کلیدی اگرچه همچنان کمتر از مردان می باشد اما رشد قابل توجهی داشته است.

مدیرکل دفتر امور زنان عنوان کرد در گام دوم انقلاب زنان کشور باید در رسیدن به اهداف متعالی انقلاب اسلامی حضور بسیار گسترده تری داشته باشند تا اینگونه بتوانند فاصله موجود بین مردان و زنان را در حوزه های مختلف از جمله تصدی پست های مدیریتی کاهش دهند.

وی در ادامه به ماموریت های مهم دفتر امورزنان از جمله برنامه ریزی حساس به جنسیت،توجه به تفاوت های فردی ،توان افزایی زنان ،عدالت جنسیتی و کاهش محرومیت در بخش دختران پرداخت و عنوان کرد که کارشناسان ما در مناطق باید در پی افزایش دانش و اطلاعات و همچنین مطالبات به حق خود در جلسات  باشند.

مینایی پور به فعالیت های مهم دفتر امورزنان پرداخت  و اشاره کرد که دفتر امور زنان برنامه ها ، طرح ها و پروژه های مهمی را انجام داده یا در دست اقدام دارد از جمله :پروژه ارتقای مهارت های پرورشی مربیان مدارس دخترانه ،ارتقای مشارکت دانش آموزان در نهادهای مدنی و اجتماعی ،تدوین بسته های عملیاتی ویژه بازگرداندن دختران بازمانده از تحصیل برای 5 استان محروم ، سلسله نشست های حقوق شهروندی و به ویژه گفتگوی بین نسلی ، اجرای طرح حامی و طرح سلامت زنان ،طرح تکریم از زنان و خانواده محترم شهدا وایثارگران و نیز مصوب ورزش بانوان به میزان 3 ساعت در هفته ....

مدیرکل دفتر امور زنان ساخت سرود ویژه دختران را از افتخارات این دفتر دانسته است و بیان کرد که دفتر امور زنان در حوزه چاپ و تالیف کتاب نیز توفیقاتی داشته است از جمله چاپ کتاب حقوق شهروندی،مدیران زن در چهل سال انقلاب اسلامی و نیز کتاب مسیر خوب زیستن.

در ادامه باغستانی معاونت دفتر امور زنان به مواردی از جمله مرور بر شرح وظایف دفتر امورزنان در استان ها و مناطق ،بیان مصداق هایی از ماموریت ها و فعالیت ها و چگونگی اجرای آنان در مناطق  و همچنین به موضوع تهیه اطلس تعلیم و تربیت ویژه دختران در سطح شهرستان های استان تهران پرداخت . وی تاکید کرد که اجرای طرح حامی ازطرح های موکد دفتر امور زنان بوده و انشاالله که کارشناسان بتوانند تمام توان خود برای اجرای این طرح در استان خود را بکارببندند .

درادامه این نشست نیز بدر رئیس گروه زنان در خصوص ارزیابی از عملکرد طرح ها و فعالیت های دفتر امور زنان در مناطق اشاراتی داشت و تاکید کرد تا کارشناسان در ارائه گزارش ها دقت لازم را بکار ببندند تا فعالیت های انجام شده به همراه مستندات به نحو احسن از طرف دفتر مورد ارزیابی قرار بگیرد.

همچنین در  این جلسه معروفی رئیس گروه دختران نیز در خصوص طرح خوب زیستن در مسیر زندگی مشترک را تشریح کرد و اجرای دقیق این طرح را برای زندگی آینده دختران بسیار مهم  دانست .وی در خصوص برنامه های مربوط به زیر نظام های سند تحول بنیادین نیز اشاراتی داشته است.

شایان ذکر است در این جلسه تمام کارشناسان امور زنان مناطق با توجه به زمان در نظر گرفته شده به بیان نقطه نظرات ،پیشنهادات و برنامه های خود پرداختند .

به اشتراک بگذارید :