7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ ۱۰:۳۶:۵۱
کد مطلب:  832119
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش وپرورش لرستان:
سهم آموزش و پرورش از طرح های کلان حوزوی قابل توجه است

ستاد همکاریها منشا فعالیت های اثرگذار در ترویج آموزه های دینی در نیل به تحقق حیات طیبه بوده است.


به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش لرستان، اسدالله عباس زاده معاون پرورشی و فرهنگی آموزش وپرورش لرستان در دیدار با اعضای  دبیرخانه ستاد همکاریها استان، ضمن تبریک سال نو و اعیاد و موالید مبارک پیش روی در ماه شعبان المعظم، ابراز امید واری کرد سا ل98 سرشار از موفقیت ها و عملکرد ها و فعالیت های فرهنگی و دینی در دو مجموعه کلان حوزه و آموزش و پرورش باشد.  

اسدالله عباس زاده با بیان اینکه ستاد همکاریها منشا فعالیت های اثرگذار در ترویج آموزه ها ی دینی در نیل به تحقق حیات طیبه بوده گفت؛گرچه فعالیت های قابل تقدیری انجام شده است، اما انتظار دغدغه مندان عرصه فرهنگ دینی بیش ازاین اینهاست و امیدواریم با برنامه ها و سیاست های جدیدی  که دبیر خانه ستاد اندیشیده است، روز به روز شاهد ارتقا سطح همکاریها باشیم. 

دبیر ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش  در ادامه ،تیم مستقردر دبیرخانه ستاد را همدل ، هماهنگ ، پرکار و پرتلاش دانست و افزود؛ طرح های کلان و راهبردی برای تحول اثرگذار در حوزه های علمیه تدوین شده است که سهم آموزش و پرورش از این طرح ها قابل توجه است  
دبیر کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش وپرورش لرستان در این جلسه گفت: با توجه به تهاجم فرهنگی و توطئه های ضد دینی، همه مسئولین و مردم دغدغه دین و تعلیم و تربیت اسلامی را دارند.

اسدالله عباس زاده افزود: باید برای تحقق اهداف تعلیم و تربیت اسلامی سند تحول بنیادین را به عنوان یک نقشه راه در نظر داشته باشیم و سند تحول نقشه راهی برای آموزش و پرورش است که سهم هر نهادی را برای رسیدن به هدف مطلوب مشخص کرده است.

معاون پرورشی وفرهنگی آموزش و پرورش لرستان در ادامه بیان کرد: روحانیون می توانند در مسائل دینی و مذهبی به بخش تعلیم و تربیت کمک شایانی کنند، حضور پرشور دانش آموزان در نمازخانه مدارس از وظایف روحانیون و مبلغین در مدارس است که در کنار مربیان پرورشی در این کار اهتمام لازم را داشته باشند.
 
اسدالله عباس زاده خاطر نشان کرد: برای هر دوره تحصیلی و هر قشر از جامعه باید زبان در خور فهم آن قشر را در توسعه و ترویج فرهنگ اسلامی بکار گرفت، اینگونه است که می توانیم انگیزه ایجاد کنیم و متناسب با نیاز جامعه نیروی اسلامی تربیت کنیم.

توانمندی روحانیون و ضروت حضور آنها در مدارس بسیار مهم است، روحانیون می توانند در مسائل دینی و مذهبی به بخش تعلیم و تربیت کمک شایانی کنند، حضور پرشور دانش آموزان در نمازخانه مدارس از وظایف روحانیون و مبلغین در مدارس است که در کنار مربیان پرورشی در این کار اهتمام لازم را داشته باشند.

معاون پرورشی وفرهنگی آموزش و پرورش لرستان با اشاره به برنامه های ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش تصریح کرد: یکی از برنامه های ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش، تشکیل حوزه های علمیه دانش آموزی است که در این خصوص برنامه ریزی های لازم انجام گرفته و طرح آن آماده شده است.

عباس زاده تأکید کرد: حوزه های علمیه با کمک آموزش و پرورش می توانند در توسعه و ترویج فرهنگ ایرانی-اسلامی بسیار موفق و موثر اقدام نمایند، حضور حوزویان و روحانیون در آموزش و پرورش باید هدفمند، جهت دار و اثرگذار باشد، کمک و همکاری آموزش و پرورش، روحانیون و حوزه های علمیه موجب تربیت ایرانی و اسلامی فرزندان این مرز و بوم خواهد بود.

وی در ادامه اظهار داشت: جمعیت مستعدی در آموزش و پرورش لرستان حضور دارند، باید در کمیته همکاری های استانی حوزه های علمیه و آموزش و پرورش ، کارگروه های تخصصی تشکیل گردد و کمیته های علمی و مذهبی تشکیل گردد تا در این زمینه کار شایسته و مطلوبی صورت گیرد.

به اشتراک بگذارید :