23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ ۱۰:۱۷:۲۹
کد مطلب:  832093
معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی :
سنجش شایستگی های عمومی و حرفه ای مدیران مدارس

معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران از سنجش شایستگی های عمومی  و حرفه ای مدیران مدارس خبر دارد.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان تهران ، حسین سنجری معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران با شاره به اینکه براساس نظام سنجش و توسعه  شایستگی های عمومی و حرفه ای مدیران مدارس  کلیه مدیران مدارس  دولتی که کمتر از 45سال سن دارند باید مورد سنجش قرار گیرند ، اظهار داشت:  این برنامه تمامی مدیران مدارس ،آموزشگاه ها و مراکز  غیر دولتی را در برخواهد گرفت .

وی افزود: این طرح در سال گذشته به صورت آزمایشی در برخی مناطق  انجام گرفت که برای سال تحصیلی 99-98 در دو مرحله  سنجش صلاحیت های  عمومی و سنجش صلاحیت های حرفه ای  به صورت فراگیرانجام خواهد شد .

سنجری ، با تاکید بر اینکه مرحله سنجش صلاحیت های عمومی ازسوم لغایت نوزدهم اردیبهشت ماه در سطح مناطق صورت می گیرد ، تصریح کرد: به همین منظور یک مرکز آزمون در هر منطقه برای انجام آزمون فوق تشکیل می شود و آزمون به صورت الکترونیکی و در قالب   حدود 300سوال  مربوط به شایستگی های عمومی  برگزار می  گردد .

معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران برگزاری مرحله سنجش صلاحیت های  حرفهای را از طریق  شش کانون ارزیابی قطبی  در مناطق ری 2 ، ملارد ، اسلامشهر ،رودهن ، شهریار و ورامین عنوان کرد و افزود: ارزیابی حرفه ای به صورت  حضوری و کارگاهی با حضور ارزیاب های وزارتی از 21/2 الی 15/5 برگزار خواهد شد .

این مقام مسئول  با تاکید براینکه استمرار مدیریت مدیران فعلی مدارس منوط به کسب مجموع نمره 60 از 100 نمره دو مرحله فوق می باشد ، یادآور شد: مدیران حائز نمره فوق به پنج دسته  تقسیم و ب کلاس های توانمندی برای  هرکدام از دسته های برگزار خواهد شد.

سنجری در پایان خاطرنشان کرد: گواهینامه های صلاحیت حرفه ای  و عمومی که برای مدیران پس از برگزاری دو مرحله فوق صادر می گردد چهارسال اعتبار خواهد داشت.

 

به اشتراک بگذارید :