7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ ۱۰:۰۶:۲۰
کد مطلب:  832075
معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان:
اردوگاه آیت اله کمالوند خرم آباد ظرفیت مناسبی برای برگزاری اردوهای کشوری است

معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان،در در جلسه شورای برنامه ریزی اردوگاه آیت الله کمالوند: گفت: اردوگاه آیت اله کمالوند خرم آباد ظرفیت مناسبی برای برگزاری اردوهای کشوری است و همه معاونت ها باید از این ظرفیت استفاده کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان، اسدالله عباس زاده در شورای برنامه ریزی اردوگاه آیت الله کمالوند شهرستان خرم آباد با حضور مدیران اردوگاه ها، روسای ادارات و کارشناسان فرهنگی هنری سراسر استان اظهار کرد:  بر اساس تاکیدات مدیر کل محترم آموزش و پرورش لرستان باید شرایطی را فراهم کنیم که دانش آموزان بتوانند مهارت را بیاموزند لذا باید با ایجاد تغییرات لازم، مهارت آموزی را در اردوگاه مستقر کنیم و اگر چنین نشود اردوگاه ها تعطیل خواهند شد.

عباس زاده تصریح کرد:رسالت آموزش و پرورش آموزش تربیت نسل آینده است

 ایشان خاطرنشان کرد: در اردوها مشخص می شود فعالیت های تربیتی ما نتیجه بخش بوده است یا خیر،  لذا اردو یکی از راه های تربیتی است.

معاونت پرورشی آموزش و پرورش استان لرستان خاطر نشان کرد: فعالیت های یک نواخت دانش آموز را دچار دلزدگی می کند لذا  باید مهارت هایی مانند صبر،تعامل،تحمل دیگران و سایر مهارت های اجتماعی را در اردوها به دانش آموزان بیاموزیم.

وی ادامه داد: تعیین اهداف اردو، آموزش مربیان و سرپرستان اردو، استفاده از وسایل نقلیه مناسب و مجهز برای ایاب وذهاب دانش آموزان  از اساسی ترین مسائل برگزاری اردوهاست.

عباس زاده تصریح کرد: طراحی، اجرا و ارزشیابی سه اصلی است که باید همواره در حین برگزاری اردوها به آن توجه کنیم.

وی استفاده از تجربیات اردویی دوره های گذشته در برگزاری اردوها را بسیار موثردانست وافزود: در انتخاب محل برگزاری اردوها باید دقت شود مکان هایی انتخاب شود که کمترین خطر را برای دانش آموزان داشته باشد.

معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان افزود: همه فعالیت های فرهنگی از جمله برگزاری اردوها، مقدمه رسیدن دانش آموزان به حیات طیبه است.

شایان ذکر است: در پایان این جلسه در مورد  مسائل و مشکلات اردوگاه تصمیمات لازم اتخاذ گردید

به اشتراک بگذارید :