0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ ۱۳:۵۷:۵۵
کد مطلب:  831621
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
توجه به جایگاه قانونی مراکز و مدارس غیر دولتی

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در نشست نمایندگان مؤسسین مراکز و مدارس غیر دولتی  از  ضرورت توجه به جایگاه قانونی این مراکز و مدارس خبرداد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل اموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اهمیت جایگاه قانونی مدارس و مراکز غیردولتی گفت: اشتغال زایی، صرفه جویی منابع دولتی ، تأمین فضا و نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفی فعالیتهای آموزشی و پرورشی از جمله اهداف توجهبه این بخش می باشد.

وی با تاکید بر توجه و نگاه ویژه به فرمایشات مقام معظم رهبری در نامگذاری سال 98 و تحقق رونق تولید ، تصریح کرد: در آموزش وپرورش از طریق جایگاه قانونی واحدهای آموزشی غیردولتی و تغییر نگرش مدیران در بحث تولید علم و تولید سرمایه انسانی می بایست این محورها در برنامه ها و طرح های آموزشی و پرورشی مورد توجه ویژه قرار گیرد .

صیدلو استفاده از ظرفیت های قانونی جهت حل و فصل مشکلات مؤسسین محترم از جمله شورای آموزش و پرورش استان و یا کارگروه های متخصص حوزه ستادی و شورای معاونین وزارت متبوع ضروری دانست و تاکید کرد: دعوت از مسئولین ذی ربط در خصوص مسائل بیمه ، مالیات و  نوسازی در جلسات شورای نظارت استان و مجمع موسسین مدارس غیردولتی می تواند در حل مشکلات و مسائل موثر واقع شود.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: نگاه ویژه تمامی مسئولین به مؤسسین به عنوان خیرین مدرسه دار و توجه ویژه به امر توسعه متوازن و کیفی نمودن طرح های مربوطهاز جمله مواردی است که باید در این حوزه دنبال گردد.

گفتنی است در ابتدای این نشست نمایندگان مؤسسین ، مشکلات مربوط به اخذ مجوز نوسازی و یا تمدید تأییدیه های مربوطه ،پیگیری وضعیت شهریه مدارس و مراکز غیردولتی بر اساس ماده 15 قانون و تورم رسمی کشور، اجرای ماده 19 قانون در خصوص برخورداری مدارس و مراکز غیردولتی از معافیت ها ، تخفیفات و ترجیحات قانونی و پیگیری عدم تغییر کاربری واحد های آموزشی از مراجع قانونی و امکان بهره برداری از کاربردی های غیر آموزشی بر اساس مصوبه استانداری و هیئت مدیران ، را با مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در میان گذاشتند.

 

به اشتراک بگذارید :