22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۳ ۱۷:۰۱:۳۲
کد مطلب:  QIJVxJpi
معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی اداره کل عنوان نمود:
حجم اسکان زائرین فرهنگی درخراسان رضوی نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است

معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی اداره کل عنوان کرد:هزینه ی دریافتی اسکان زائرین فرهنگی حتی پاسخگوی هزینه های جاری و خدماتی مدارس طرح اسکان نیست.


دکتر علیرضا کاظمی در گفت و گو با اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی اظهار کرد:نسبت به سال گذشته در روز اول 26 ، در روز دوم 24  و روز سوم 18 درصد  افزایش  پذیرش در پایگاه های اسکان ثامن مشهد و شهرستانها ثبت شده و پیش بینی می شود نسبت به سال قبل در مجموع 20 درصد حجم  اسکان نوروزی افزایش یافته وبه یک میلیون و 700 هزار نفر روز برسیم.

معاون مدیرکل آموزش وپرورش استان افزود:۴۸ پایگاه ویژه اسکان فرهنگیان در سطح استان مشغول به فعالیت هستند که هزار و ۱۳۶ مدرسه را تحت پوشش خدمات خود قرار می دهند.
وی با اشاره به عوامل اجرایی ستاد اسکان فرهنگیان بیان کرد: در مجموع نزدیک به ۲هزار نفر عوامل اجرایی ستاد اسکان فرهنگیان خراسان رضوی قرار داشته  و آماده خدمت رسانی هستند.
معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی آموزش و پرورش خراسان رضوی تاکید کرد: بیش از ۱۲ هزار کلاس درس در سراسر استان برای اسکان فرهنگیان انتخاب شده اند که ۲۲۱ کلاس، ویژه هستند و ۷ هزار و ۴۳ کلاس درس نیز در دسته کلاس نوع الف قرار می گیرند.
کاظمی با بیان اینکه تعمیر و تجهیز مدارس و پایگاه های ستاد اسکان فرهنگیان از چندی قبل به اتمام رسیده، افزود: عملیات تعمیر و تجهیز مدارس و پایگاه های ستاد اسکان فرهنگیان قبل از شروع سال جدید به اتمام رسیده و ۲ میلیارد تومان اعتبار صرف این عملیات شده است.
وی در زمینه طرح خادمان رضوی عنوان کرد: در ستاد اسکان فرهنگیان خراسان رضوی، توجه فراوانی به فعالیت های فرهنگی می شود و طرح های متعددی در این راستا در نظر گرفته شده است که از جمله این طرح ها می توان به طرح خادمان رضوی اشاره کرد. لازم به ذکر است که هم اکنون بیش از ۲ هزار نفر خادم رضوی در حوزه آموزش و پرورش خراسان رضوی به ثبت رسیده اند.

دکترکاظمی همچنین گفت:  درکلاس های ویژه باامکاناتی نظیرتخت،یخچال،تلویزیون وپتو ،برای هر نفر 5هزارتومان دریافت می شود و در سطوح دیگر با میانگین هر نفر 3 هزار تومان کمترین هزینه ای است که به زائرین فرهنگی تعلق می گیردکه این دریافتی ها حتی پاسخگوی هزینه های جاری و خدماتی مدارس طرح اسکان نیست.                                              

 

به اشتراک بگذارید :