23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ ۰۹:۵۲:۴۸
کد مطلب:  830475
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
پرورش ایده های جوان زمینه ساز رویش کارآفرینان خلاق فردا

معاون آموزش متوسطه اداره کل شهرستانهای استان تهران و رئیس جشنواره ایده های برتر دانش آموزی، از برگزاری مراسم اختتامیه سومین جشنواره ایده های برتر دانش آموزی، افتتاح باشگاه کارآفرینان نوجوان استان تهران و برگزاری نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های برگزیدگان خبر داد.  

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، میررضا شفیع پور معاون آموزش متوسطه  اداره کل شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه پرورش دانش آموزان پژوهنده، خلاق و کارآفرین از مهمترین اهداف سند تحول بنیادین می باشد ، اظهار داشت: اولین گام در پژوهش، داشتن ایده مناسب و خلاقانه است وبرگزاری این جشنواره می تواند مهمترین و نخستین گام در راستای انجام پژوهش هدفمند و هدایت شده توسط دانش آموزان باشد.

وی افزود: تعداد  یک هزار و 951 ایده از دانش آموزان ابتدایی تا متوسطه دوم سراسر کشور برای دبیرخانه جشنواره ارسال شد که پس از پالایش ایده ها طی سه مرحله داوری، 137 ایده  از 164 دانش آموز به عنوان برگزیده انتخاب و از صاحبان ایده و مدیران و دبیران راهنمای برتر تقدیر خواهد شد.

شفیع پور ادامه داد: طبق توافق به عمل آمده با وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی، برگزیدگان این جشنواره به عضویت باشگاه کارآفرینان نوجوان استان تهران درخواهند آمد و این اختتامیه، افتتاحیه باشگاه کارآفرینان نوجوان استان تهران و آغاز دوره آموزشی کارآفرینی یک و نیم ساله برای برگزیدگان خواهد بود.

این مقام مسئول با تاکید بر ضرورت نمایش توانمندی های دانش آموزان خلاق و ایده پرداز شرکت کننده در جشنواره، تصریح کرد: در حاشیه این مراسم، نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های برگزیدگان سومین جشنواره ایده های برتر دانش آموزی برپا خواهد شد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،همکاری مدیران و دبیران پرتوان و شرکت حداکثری دانش آموزان در دوره های بعدی این جشنواره که از بطن آموزش و پرورش و توسط معلمان دلسوز بوجود آمده، را ضروری دانست و خاطرنشان کرد:باید تلاش کنیم تفکر خلاق و پژوهش میان دانش آموزان نهادینه شود و زمینه رویش کارآفرینان خلاق فردا فراهم شود.

 

گفتنی است،مراسم اختتامیه سومین جشنواره ایده های برتر دانش آموزی روز چهارشنبه 28 فروردین از ساعت 8 الی 12 در سالن همایش های کانون فرهنگی سمیه واقع در خیابان فداییان اسلام نبش چهارراه دیلمان برگزار خواهد شد.

 

 

به اشتراک بگذارید :