13 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۳ ۱۱:۵۱:۳۸
کد مطلب:  2IFQmaI4
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی:
نوروز به رشد و تعالی انسان ها کمک می کند

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان این که مدارس در ایام نوروز تعطیل است اما تربیت تعطیل نیست، گفت: نوروز به رشد و تعالی انسان ها کمک می کند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، علی باقرزاده اظهارکرد: خداوند سال جدید و بهار را برای فکر کردن انسان ها گذاشته است. اگر زمستانی است در ادامه آن بهاری وجود دارد.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی تصریح کرد: جلوه هایی که خداوند برای بندگان خود فراهم کرده است توام با رویش و زنده شدن است اگر بخواهیم از این تاریخ به دیار ابدیت برویم بهار نوین دهنده و امیدبخش اتفاقات است.

ویخاطرنشان کرد: نوروز آغاز یک حرکت است حرکتی برای تقویت صله رحم؛ که حتی در قرآن نیز بر این موضوع تاکید شده است چراکه رزق و روزی ما افزایش می یابد.

باقرزاده افزود : نوروز و ایام عید بهترین فرصت است تا از بزرگان و نزدیکان دید و بازدید کنیم. بخشش در نوروز است زیرا خداوند در این ایام بخشش و آرامش را برای رفع کدورت و کینه قرار داده است.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به اینکه نوروز به رشد و تعالی انسان ها کمک می کند، بیان کرد: برای ما که کارمند دولت هستیم و در طول سال حجم کار زیاد است، نوروز فرصتی برای استراحت است.

وی ادامه داد: رفتن به مناطق زیارتی، گردشگری، مناطق جنگ و دفاع مقدس، مکان های باستانی از جمعه کارهایی است که می توان ایام نوروز خود را با کمک آن ها سپری کرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که برای دانش آموزان در ایام نوروز چه توصیه ای دارید؟ گفت: شعار آموزش و پرورش این است که در ایام نوروز مدارس تعطیل است اما تربیت تعطیل نیست.

باقرزاده افزود: در این ایام فرصت پیش هم بودن، یاد گرفتن مطالب زندگی و مطالبی که برای دانش آموزان و زندگی آن ها موثر است، فراهم خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :