0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ ۱۰:۵۰:۴۳
کد مطلب:  829770
معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
مسابقات بین المللی قرآن دانش آموزان جهان اسلام در راستای هدفمندی فرایندهای قرآنی در کشور

معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از حضور 21 کشور مسابقات بین المللی قرآن دانش آموزان جهان اسلام خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سید مجتبی هاشمی معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به ایام برگزاری مسابقات بین المللی قرآن دانش آموزان جهان اسلام ، اظهار داشت : اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این دوره نیز همچون دوره های گذشته در قالب ستاد معین مسابقات هم در برنامه ریزی و هم در اجرا مشارکت جدی داشته است .

وی برگزاری مسابقات بین المللی قرآن دانش آموزان جهان اسلام را در راستای هدفمند سازی فرایندهای قرآنی درسطح کشور دانست و افزود: برگزاری این مسابقات در سطح بین المللی سبب می گردد تا دانش موزان قرآنی با انگیزه های بسیار جدی ، توانایی های خود را در سطح بین المللی محک بزنند.

قائم مقام ستاد برگزاری ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قران کریم دانش‌آموزان جهان اسلام با اشاره به پیوستگی مسابقات قرآن دانش آموزی در سطح کشور از مدرسه به منطقه و استان ، تصریح کرد: برگزاری 36 دوره مسابقات دانش آموزی قرآن و عترت در مناطق 21 گانه شهرستان های استان تهران این پتانسیل وتوانایی را در دانش آموزان ما ایجاد کرده است تا در عرصه های جهانی نیز از درخشش خوبی برخوردار باشند.

هاشمی با اشاره به حضور 38 دانش آموز قاری دختر و پسر از 21 کشور جهان در این دوره از مسابقات ،خاطرنشان کرد: از ویژگی های مهم این دوره حضور بیش از 3 هزار دانش آموز از استان های تهران ، البرز و شهرستان های استان تهران  در صحن برگزاری این مسابقات بود که علاوه بر برکات معنوی آن به لحاظ جنبه های آموزشی نیز برای دانش آموزان بسیار مفید بود .

 

به اشتراک بگذارید :