16 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۲ ۲۱:۰۶:۵۳
کد مطلب:  829350
مدیر کل آموزش و پرورش استان در مراسم علمداران ایثار شهرستان خدابنده:
ما در راستای حمایت از آرمان های شهدا و جانبازان گام بر می داریم

ابراهیم رفیعی مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان صبح امروز در مراسم علمداران ایثار شهرستان خدابنده گفت: ما در راستای حمایت از آرمان های شهدا و جانبازان گام بر می داریم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، صبح امروز مراسم تجلیل از جانبازان و ایثارگران شهرستان خدابنده با عنوان علمداران ایثار با حضور مهمانان کشوری از بنیاد شهید و سایر مسئولین استانی و شهرستانی در سالن فرهنگسرای اشراق شهر قیدار برگزار شد.

ابراهیم رفیعی در این مراسم ضمن اشاره به جان فشانی های جانبازان در دوران دفاع مقدس گفت: خرسندیم که در جمع شما ایثارگران و جانبازان عزیز هستیم.

وی با یادآوری خدمات بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: آموزش و پرورش نیز منفک از بنیاد شهید نیست چرا که نهادی فرهنگی است و در یک راستا با این بنیاد فعالیت می نماید.

رفیعی یادآور شد: ما خود را سرباز نظام می دانیم و در راستای حمایت از آرمان های جانبازان و ایثارگران گام بر می داریم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: آموزش و پرورش برای رسیدن به اهداف خود سند تحول بنیادین را پیش رو دارد که همراه با بیانیه گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب چراغ راه این نهاد فرهنگی است و تمام سعی ما اجرای کامل آن هاست.

این مقام مسئول تصریح کرد: بر این اساس سند تحول بنیادین با تاسی از قرآن کریم و سنت اهل بیت (ع) تدوین شده است و بهترین سند برای اعتلای آموزش و پرورش است.

مدیر کل دستگاه تعلیم و تربیت استان زنجان اضافه کرد: بر اساس همین سند ما وظیفه داریم ارزش ها را ثبت کنیم و با زبان امروزی به جوانان انتقال دهیم و این امر راهبرد اصلی ما است.

وی ادامه داد: در سند تحول بنیادین شش ساحت تربیتی آمده است که اولین ساحت اعتقادی و دینی است و ما هم ملزمیم به عنوان یک نهاد حاکمیتی در این راستا، آرمان های موجود را از صدر اسلام تا زمان حاضر در جامعه نهادینه نماییم.

ابراهیم رفیعی که برای شرکت در این مراسم و کلنگ زنی پروژه های آموزشی و ورزشی در شهر قیدار حضور یافته بود، گفت: امروز نوید کلنگ زنی سالن ورزشی دبیرستان نمونه دولتی اشراق را با مشارکت خیرین و همچنین مدرسه 12 کلاسه کوثر را به مردم فرهیخته شهرستان خدابنده می دهم و بر خود می بالم که پس از دو دهه خدمت در پایتخت، توفیقی پیش آمد تا دوباره در خدمت مردم و فرهنگیان شریف استان باشم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اضافه کرد: اذعان می کنم که استان زنجان افتخار کشور است چرا که مردم متدین، مردان با غیرت و زنان پاک دامن دارد.

رفیعی در خاتمه تاکید کرد: ما سه شعار ولایت مداری، حامی دولت و نوکر مردم بودن را سرلوحه کارهایمان قرار داده ایم و به دعای خیر شما و حمایت هایتان نیازمندیم.

گفتنی است در حاشیه این مراسم، ابراهیم رفیعی مدیر کل آموزش و پرورش استان و حجت الاسلام و المسلمین کاویانی راد معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به همراه سایر مسئولین استانی و شهرستانی از آموزشگاه شاهد امام رضا (ع) شهر قیدار بازدید نمودند.

در این بازدید مدیر کل آموزش و پرورش استان بر پیگیری مسائل و مشکلات این آموزشگاه و رفع آن ها در اسرع وقت با کمک نهادها و مسئولین ذیربط تاکید کرد.

 

 

به اشتراک بگذارید :